Strona główna
Ciekawostki
Tutaj jesteś

Rangi LoL – system dywersyfikacji graczy

28 września 2021 rangi lol

League of Legends to bardzo popularna gra online. Rangi LoL pozwalają określić poziom zaawansowania i umiejętności danego gracza oraz stworzyć swoisty ranking zawodników.

Systemy rankingowe

Systemy rankingowe są użytecznym rozwiązaniem mającym na celu dywersyfikację graczy. Dzięki temu mogą oni rywalizować z zawodnikami posiadającymi zbliżone umiejętności oraz zdobywać cenne doświadczenie. Co ważne, tryb rankingowy nie jest uruchamiany w momencie założenia konta gracza, lecz wymaga od niego spędzenia na rywalizacji dłuższego czasu oraz uzyskanie podstawowych umiejętności. Takie rozwiązanie pozwala między innymi wykluczyć osoby, które nie posiadają dostatecznej wiedzy koniecznej do podjęcia efektywnego współzawodnictwa.

Rangi LoL

Rangi LoL mają na celu odpowiednie parowanie uczestników pod kątem zbliżonych umiejętności. W celu ich uzyskania konieczne jest odbycie pierwszych gier, czyli tak zwanych placementów. Ich przebieg oraz wynik wpływa na możliwość przydzielenia danego zawodnika do odpowiedniej rangi. Co ważne, poszczególne sezony gry trwają około roku. Uzyskana w tym czasie ranga wraz z wynikami podejmowanych po rozpoczęciu sezonu starć decyduje o pozycji danego zawodnika. Warto pamiętać również o tym, że w każdym kolejnym sezonie ranking resetuje się z wyjątkiem tak zwanego ukrytego elo. Pozwala to zatem uzyskać dobrą lokatę startową. Ponadto, wraz z końcem danego sezonu najlepsi gracze są odpowiednio wynagradzani. Mogą to być na przykład ikony, specjalna obramówka widoczna podczas ładowania postaci lub nagrody rzeczowe związane z tematyką gry.

Poszczególne rangi LoL

W grze League of Legends można wyróżnić dziewięć rang. Pierwsze sześć z nich dzieli się na cztery dywizje, które uzależnione są od umiejętności poszczególnych graczy, przy czym dywizja czwarta uznawana jest jako najsłabsza, natomiast dywizja pierwsza – jako najsilniejsza. Wśród rang wymienia się: żelazo, brąz, srebro, złoto, platyna i diament. Ponadto wyróżnić można trzy rangi na poziomie bardzo zaawansowanym, w tym: mistrz, arcymistrz oraz pretendent.

rangi lol

Żelazo

Jest to najniższa ranga, która skupia osoby rozpoczynające współzawodnictwo oraz posiadające najmniejsze umiejętności. Umożliwia ona pogłębianie wiedzy teoretycznej oraz zdobywanie zdolności praktycznych. Dzięki temu możliwe jest efektywne współzawodnictwo oraz systematyczny awans pozycji rankingowej danego gracza.

Brąz

Brąz jest kolejną rangą w swoistej drabince rankingowej. Jest ona najbardziej liczna i skupia graczy cechujących się średnimi umiejętnościami. Osoby te są na wczesnym etapie współzawodnictwa.

Srebro

Około 1/4 graczy jest zaklasyfikowana do trzeciej rangi LoL, a mianowicie – srebra. Skupia ona zawodników o wyższych umiejętnościach oraz większym doświadczeniu.

Złoto

Złoto jest kolejną rangą uzyskiwaną w ramach współzawodnictwa. Warto odnotować, że od momentu osiągnięcia tego poziomu zaawansowania dostępne są nagrody w formie skórek do postaci.

Platyna

Ta ranga jest zarezerwowana dla graczy o bardzo wysokich umiejętnościach.

Diament

Ranga skupia osoby o ponadprzeciętnej wiedzy będące na wysokim poziomie zaawansowania.

Mistrz, arcymistrz oraz pretendent

Te rangi LoL cechują zawodników o wybitnych umiejętnościach oraz skupiają graczy profesjonalnych.

Sprawdź: REAKTOR ŁUKOWY – ENERGETYCZNE PERPETUUM MOBILE

rangi lol

Rangi LoL – możliwość awansu

Podczas podejmowanego współzawodnictwa gracze mogą zdobywać lub tracić punkty. W przypadku wygranego starcia punkty są dopisywane do konta zawodnika, w przeciwnym razie – odejmowane. Zdobycie przez zawodnika 100 punktów lub wygrana dwóch z trzech meczy umożliwia mu podejście do eliminacji oraz walkę o awans do wyższej dywizji lub ligi. Na dalszym etapie, na przykład w dywizji złoto w celu walki o platynę konieczne jest wygranie trzech z pięciu potyczek. Istotna zmiana zasad awansu następuje w momencie osiągnięcia poziomu mistrza. W tej sytuacji nie ma poszczególnych dywizji, a zajmowane lokaty uzależnione od liczby zbieranych przez zawodników punktów i są aktualizowane co dwadzieścia cztery godziny. Zawodnicy wysoko punktowani przesuwają się wówczas w górę rankingu, natomiast ci z najmniejszą liczą punktów – tracą zajmowane lokaty.

Sprawdź też: ZŁOTE ZĘBY URATUJĄ CI ŻYCIE

Redakcja giznet.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie lifestyle, ciekawostki oraz najnowsze technologie i urządzenia spotykają się, by zapewnić Ci niezapomnianą dawkę inspiracji i fascynujących informacji na temat współczesnego życia! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczne porady dotyczące stylu życia, ciekawostki ze świata nauki i technologii oraz recenzje innowacyjnych urządzeń tworzą przestrzeń do odkrywania niezwykłych możliwości współczesnego świata.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Strategie fulfillment dla wzrostu e-sklepu
grunt podkładowy
ombre

Jesteś zainteresowany reklamą?

ombre