Strona główna
Ciekawostki
Tutaj jesteś

Jak zrobić świetlne graffiti?

17 października 2019

Graffiti przede wszystkim kojarzy się z tworami powstającymi na ulicach, zazwyczaj tworzonymi nielegalnie. Tymczasem istnieją różne rodzaje graffiti, a wśród nich jednym z najpopularniejszych jest obecnie świetlne graffiti, czyli graffiti tworzone za pomocą świateł, a nie jakiejkolwiek farby.

Jak zrobić?

Jeżeli chodzi o to jak zrobić świetlne graffiti, to jest to zadanie znacznie prostsze niż można sobie wyobrazić. Wcale nie potrzeba do tego dużej ilości sprzętu. Jednakże należy się do tego odpowiednio przygotować. Przede wszystkim, tym co jest najbardziej potrzebne są różnokolorowe światła. To właśnie za ich pomocą będzie powstawać całe graffiti.
Kolejnym oczywistym sprzętem potrzebnym do świetlnego graffiti jest oczywiście aparat fotograficzny. Może on być zwykłym aparatem jaki się posiada w komórce, zwłaszcza że większość nowoczesnych smartfonów oferuje naprawdę świetny aparat. Jednakże gdy ktoś pragnie korzystać z profesjonalnego aparatu, to dobrze jest też zainwestować w statyw. Zapewni to lepszą ostrość i nie będzie trzeba się martwić o problemy z ustawieniem odpowiedniego kąta pod którym będą robione zdjęcia.
Aparat musi być ustawiony na odpowiedni tryb, który umożliwia robienie zdjęć w ciemności. Tylko wtedy można osiągnąć najlepszy efekt.

Różnokolorowe światła

Kluczem do tego, aby świetlne graffiti naprawdę robiło wrażenie jest znalezienie jak największej ilości różnokolorowych świateł. To przy ich pomocy będzie się niejako rysować graffiti. Zwykłe światełka LED, które można znaleźć przy różnego rodzaju dodatkach, takie jak latarki lub zegarki, a nawet światełka od roweru, również mogą okazać się pomocne przy tego typu projektach. Istotna jest bowiem różnorodność kolorów, nie zaś dostęp do profesjonalnych akcesoriów.
Jeżeli aparat jest nastawiony na robienie serii zdjęć na przestrzeni, na przykład, 30 sekund, to po zrobieniu oryginalnego zdjęcia można zacząć używać światełek do tego, aby stworzyć swoje graffiti w powietrzu. Graffiti może być ciągiem słów, pośpiesznie napisanych w powietrzu za pomocą światełek, lub wymyślnymi wzorami tworzonymi gdy światełkami macha się w przypadkowych kierunkach. Opcji jest nieskończenie wiele, ponieważ graffiti świetlne, podobnie jak jakiekolwiek inne graffiti, jest niezwykle elastyczną metodą, w której można tworzyć wszystko to, co przyjdzie komuś na myśl.
Jeżeli zatem kogokolwiek interesuje to jak zrobić świetlne graffiti, to dobrą wiadomością jest to, że jest to bardzo proste zadanie, które wcale nie wymaga profesjonalnego sprzętu ani długich przygotowań. Każdy na pewno będzie mógł pozwolić sobie na to, aby pobawić się tą metodą.

Redakcja giznet.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie lifestyle, ciekawostki oraz najnowsze technologie i urządzenia spotykają się, by zapewnić Ci niezapomnianą dawkę inspiracji i fascynujących informacji na temat współczesnego życia! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczne porady dotyczące stylu życia, ciekawostki ze świata nauki i technologii oraz recenzje innowacyjnych urządzeń tworzą przestrzeń do odkrywania niezwykłych możliwości współczesnego świata.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Strategie fulfillment dla wzrostu e-sklepu
grunt podkładowy
ombre

Jesteś zainteresowany reklamą?

ombre