Giznet.pl

Giznet.pl – ciekawostki, technologie, urzadzenia.

Lifestyle

Myszka gamerska – jak wybrać odpowiednią?

Warto mieć świadomość, że bardzo dobra myszka gamerska niekoniecznie musi być droga. Obecnie na rynku bez żadnego problemu można znaleźć produkt, którego możliwości powinny spokojnie wystarczyć fanom rozrywki elektronicznej. Czym należy się sugerować przy wyborze myszki gamerskiej? Jakie kwestie koniecznie trzeba wziąć pod uwagę?

Co koniecznie powinna mieć gamerska?

Gracz zainteresowany zaopatrzeniem się w myszkę gamerską nie powinien oszczędzać przede wszystkim na jakości wykonania. Składają się bowiem na nią spasowanie elementów obudowy, kształt czy materiały wykorzystane do produkcji.

Ponadto rekomendowane jest, by w najbardziej newralgicznych miejscach produktu znajdowała się warstwa gumy lub bardzo podobnego materiału, którego zadaniem jest ograniczenie potliwości. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w myszkę, której waga znajduje się w przedziale od 80 do 130 gramów.

Co powinno się znajdować w środku myszy gamingowej?

Myszka gamerska powinna koniecznie zostać wyposażona w sensor optyczny albo laserowy. Należy jednak mieć świadomość, że wspomniany sensor laserowy wpływa na wzrost ceny urządzenia. Nie jest jednak rekomendowane oszczędzanie na tym aspekcie, gdyż gracz w ten sposób zyskuje zdecydowanie większą precyzję.

Ponadto bardzo istotnym parametrem sensora jest czułość, którą wyraża się w DPI. Znaczna większość graczy wychodzi z założenia, że im większa mysz tym lepiej. Należy zaznaczyć, że użytkownika w zupełności powinna usatysfakcjonować czułość wynosząca od 1200 do 1600 DPI.

Warto zdecydować się na bezprzewodową czy przewodową mysz do gier?

Zdecydowana większość graczy zastanawia się czy zdecydować się na mysz bezprzewodową, czy przewodową. Dla osób, które mają w planach zaopatrzyć się w tańszy produkt, lepszym rozwiązaniem będzie mysz z kabelkiem.

Godny uwagi jest jednak fakt, że droższe myszki gamerskie nie mają żadnych problemów z bezprzewodowym przesyłaniem sygnału do komputera. Nie można tego niestety powiedzieć o tańszych produktach. Przewód jest pewnego rodzaju gwarancją niezakłóconej łączności.

Lepszym rozwiązaniem będzie mysz do gier laserowa czy optyczna?

Należy mieć świadomość, że wybór między sensorem optycznym a laserowym jest zdecydowanie trudniejszy niż mogłoby się wydawać. Sensor optyczny w zdecydowanej większości przypadków jest znacznie tańszą opcją. Charakteryzuje się jednak mniejszą precyzyjnością w porównaniu do laserowego. Gracze, którzy jednak podejmą decyzję o wyborze sensora optycznego koniecznie powinni pamiętać, aby był stosunkowo wysokiej jakości.

Czym należy się sugerować przy wyborze profesjonalnej myszy do gier?

Warto wiedzieć, że producenci profesjonalnych myszy gamerskich myślą przede wszystkim o potrzebach e-sportowców. Należy jednak zaznaczyć, że osoby, które grają w gry hobbystycznie, również powinny bez żadnego problemu wykorzystać możliwości wspomnianych produktów. Czym powinno się sugerować przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze profesjonalnej myszy gamerskiej?

Produkt powinien posiadać przede wszystkim: sensor (rekomendowany jest laserowy), technologię łączności (zalecana jest przewodowa), ergonomiczny kształt, dodatkowe programowalne przyciski. Godny uwagi jest fakt, że nie wszystkie osoby będą potrzebowały tak zaawansowanej myszy gamerskiej.

W jaki sposób można dobrać mysz gamerską do swoich potrzeb?

Gracz powinien dokładnie wiedzieć w jakie gry gra zdecydowanie najczęściej. Obecnie na rynku dostępne są produkty przeznaczone specjalnie dla fanów gier MMO. Mysz gamerska wyposażona jest wtedy w różne skróty czy sekwencje. Gracz powinien zatem zdecydować się na zakup urządzenia, dzięki któremu pod kciukiem będzie miał dostęp do znacznie większej liczby przycisków.

Z kolei zdecydowanie bardziej żywiołowym graczom, którzy fascynują się dynamicznymi produkcjami, rekomendowane jest zaopatrzenie się w produkt, który będzie dostosowany do strzelanek, a także RPG. Mysz gamerska powinna charakteryzować się przede wszystkim bardzo wysoką czułością, a także maksymalną możliwą ergonomią. Nie można oczywiście zapomnieć o odpowiedniej wytrzymałości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *