Strona główna
Ciekawostki
Tutaj jesteś

Facility Management a rozwijający się rynek nieruchomości komercyjnych

8 grudnia 2023 Facility Management a rozwijający się rynek nieruchomości komercyjnych


Obsługa nieruchomości komercyjnych to obecnie bardzo wymagające zadanie. Wynika to chociażby ze sposobu organizacji pracy w tego typu obiektach oraz złożoności systemów teleinformatycznych i elektrycznych, które umieszczone są budynkach i poszczególnych pomieszczeniach. To m.in. z tych powodów, na rynku znajdziemy profesjonalne firmy, które oferują usługi “Facility Management” (FM), czyli “Zintegrowanej Obsługi Nieruchomości”.

Facility Management – definicja i korzyści

Pod pojęciem “Facility Management“ kryje się kompleksowa obsługi nieruchomości komercyjnych (niemieszkalnych). Z tego rozwiązania korzystają obecnie zarówno firmy wynajmujące przestrzeń biurową w budynkach, jak i wielkie korporacje, które są w posiadaniu własnych nieruchomości.

Omawiany model współpracy polega na tym, że wyłącznie jeden podmiot świadczy kompleksowe usługi zarządzania obiektem komercyjnym – od strony technicznej i organizacyjnej. W praktyce oznacza to ograniczenie formalności oraz łatwiejszy i szybszy dostęp do wsparcia technicznego w razie nagłej potrzeby.

Główne korzyści wynikające z korzystania z Facility Management to:

 • sprawna obsługa e obiektu tylko przez jeden zespół,

 • łatwiejsze nadzorowanie zleconych prac,

 • błyskawiczna reakcja ekipy w przypadku nagłych awarii 

 • możliwy kontakt z ekipą niezależnie od pory dnia czy dnia tygodnia,

 • zawsze bezpieczne i komfortowe dla pracowników warunki pracy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://serwis-techniczny.impel.pl/zintegrowana-obsluga-nieruchomosci/ 

Co obejmuje Facility Management?

Firmy oferujące omawiany model zarządzania nieruchomościami, zapewniają ciągły nadzór nad aspektami, takimi jak:

 • instalacje elektryczne,

 • instalacje wodno-kanalizacyjne,

 • obsługa sieci teleinformatycznych,

 • instalacje PPOŻ,

 • całodobowa ochrona obiektu,

 • układy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji,

 • utrzymanie czystości na terenie obiektu.

Oczywiście w zależności od oferty konkretnego podmiotu, zakres usług może się dosyć znacząco różnić. Niemniej, właśnie taki model współpracy i organizacji przestrzeni wewnątrz obiektu, pozwala na szeroką optymalizację pracy, poprzez zapewnienie wszystkim osobom przebywającym na terenie budynku bezpiecznych i komfortowych warunków do działania.

Wspierane branże

Kompleksowy system obsługi nieruchomości komercyjnych jest na tyle szeroki, że może wpisywać się w zapotrzebowanie i wymogi przedsiębiorstw działających praktycznie w każdej branży. Oczywiście najczęściej system FM widuje się w przestrzeniach biurowych, gdzie infrastruktura teleinformatyczna jest bardzo wymagająca, podobnie jak instalacje elektryczne.

Obecnie każda firma stawia na przejrzystość warunków współpracy, a także skuteczne i szybkie działanie w kryzysowych sytuacjach. To w połączeniu z intensywnym rozwojem rynku nieruchomości komercyjnych przekłada się na coraz to większe zainteresowanie kompleksowymi usługami Facility Management.

Redakcja giznet.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie lifestyle, ciekawostki oraz najnowsze technologie i urządzenia spotykają się, by zapewnić Ci niezapomnianą dawkę inspiracji i fascynujących informacji na temat współczesnego życia! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczne porady dotyczące stylu życia, ciekawostki ze świata nauki i technologii oraz recenzje innowacyjnych urządzeń tworzą przestrzeń do odkrywania niezwykłych możliwości współczesnego świata.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Strategie fulfillment dla wzrostu e-sklepu
grunt podkładowy
ombre

Jesteś zainteresowany reklamą?

ombre