Strona główna
Technologia
Tutaj jesteś

Reaktor Łukowy – energetyczne perpetuum mobile

7 stycznia 2020

Każdy z nas zna super bohaterów. Każdy ma swoją mniej lub bardziej lubianą postać. Niektórzy super bohaterowie są z natury obdarzeni mocami, niezwykłymi umiejętnościami i nadludzką siłą. Ale to nie wszystko. Są postacie, które same dorobiły się swoich super umiejętności. Wszystko za sprawą nowoczesnych technologii i niezwykłej inteligencji. Jedną z takich postaci był Iron Man, czyli Anthony Edward „Tony” Stark. Skąd czerpał swoją super moc? Czym był reaktor łukowy w jego zbroi? Zapraszamy do lektury!

Zbroja Iron Mana – jak działała?

Zbroja Iron Mana zmieniała zwykłego Tony’ego Starka w super bohatera o nadludzkiej mocy. Jednak żeby działać potrzebowała niekończącego się źródła energii. Iron Man nie miał tylko jednej zbroi, na przestrzeni różnych części filmu udoskonalał sprzęt, a czasem musiał go całkowicie rekonstruować. Jednak za każdym razem „sercem” zbroi był reaktor łukowy. To on dawał nieograniczoną energię i moc do działania całej technologii.

Zbroje Iron Mana zawsze nosiły nazwę „Mark”. Ogólnie maszyn powstało ponad 40. Każda z nich był udoskonalana i posiadała różne dodatkowe funkcje. W miarę rozwoju zbroi Iron Man był zdolny do latania, strzelania z repulsora, wyświetlania projekcji i wielu, wielu innych. Tony był niesamowicie zdolnym, kreatywnym i przedsiębiorczym wynalazcom, który osiągnął sukces i stał się niezniszczalnym, nadludzko silnym super bohaterem.

reaktor łukowy

Czym jest reaktor łukowy?

Najważniejszym elementem działania zbroi jest właśnie reaktor łukowy. Bez niego nie powstałby żaden model, gdyż to on napędzał działanie całej technologii. Co więcej, reaktor łukowy w zbrojach Iron Mana to pomniejszona wersja ogromnej machiny, która była perpetuum mobile do zasilania całego biurowca Stark’a, jak i jego fabryki. 

Rdzeń reaktora łukowego w pierwszej zbroi Iron Mana był zrobiony z palladu. Całe działanie mechanizmu opierało się na odpychaniu przez elektromagnes odłamków metalów od serca Tony’ego. Reaktor napędzał całą tę reakcję. 

Co ciekawe, w późniejszym czasie Iron Man zauważył, że pallad nie jest wydajnym rdzeniem dla reaktora. Szybko się wypalał, przez co nie starczało mocy na długi czas. Tony rozpoczął pracę nad nowym, wydajniejszym rdzeniem. Do tego potrzebował stworzyć akcelerator cząstek. Posłużył mu on do zmaterializowania nowego pierwiastka. 

Sprawdź też: RANGI LOL – SYSTEM DYWERSYFIKACJI GRACZY

reaktor łukowy

Reaktor łukowy w Twoim domu?

Oczywiście cała zbroja Iron Mana to tylko element filmu sci-fi. Jednak można kupić bardzo realistyczne repliki praktycznie wszystkich modeli. Jeśli marzymy o własnym reaktorze łukowym, to także możemy go dostać już po kilku minutach przeglądania Internetu. Znajdziemy także wiele filmików poradnikowych o tym, jak samemu zbudować takie cudo. To bardzo ciekawe i rozwijające. Każdy fan serii filmów o Iron Manie z pewnością chciałby mieć swój własny reaktor w domu. Może pora na małe zakupy?

Redakcja giznet.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie lifestyle, ciekawostki oraz najnowsze technologie i urządzenia spotykają się, by zapewnić Ci niezapomnianą dawkę inspiracji i fascynujących informacji na temat współczesnego życia! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczne porady dotyczące stylu życia, ciekawostki ze świata nauki i technologii oraz recenzje innowacyjnych urządzeń tworzą przestrzeń do odkrywania niezwykłych możliwości współczesnego świata.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Dysk 2TB
jak włączyć bluetooth w komputerze
jak zrobić dysk Google

Jak zrobić dysk Google?

21 sierpnia 2023

Jesteś zainteresowany reklamą?

jak zrobić dysk Google