Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

O czym trzeba pamiętać wybierając fotel gamingowy?

25 kwietnia 2022 fotel gamingowy

Przed komputerem gracze spędzają bardzo dużo czasu. Nie jest to pozycja, w której kręgosłup czuje się dobrze. Warto o tym pamiętać i zainwestować w fotel, który będzie naprawdę komfortowy. Jak wybrać idealny fotel gamingowy?

Konstrukcja fotela – co jest ważne?

Fotele gamingowe to grupa siedzisk, których zadaniem jest zapewnienie komfortu graczowi, który spędza długie godziny przed komputerem. Siedząc w tej samej pozycji bardzo obciążamy kręgosłup, dlatego fotele gamingowe mają wiele udogodnień, które mają poprawić komfort gry.

Jednym z najważniejszych udogodnień, na które należy zwrócić uwagę wybierając fotele gamingowe, jest kubełkowa budowa siedziska. Nie jest to fotel o tradycyjnym kształcie. Bardziej przypomina fotel kierowcy Formuły 1.

Gracz, siadając na siedzisku, czuje się otulony z każdej strony. Siedzisko ma większą głębokość i jest specjalnie wyprofilowanie. Ich największą zaleta jest anatomiczny kształt, który dopasowuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa.

Warto jeszcze pamiętać, że fotele gamingowe wysokiej klasy mają funkcję, która pozwala na swobodne kołysanie się. Dzięki temu gracz w czasie turnieju może się odprężyć i ponownie wrócić do gry.

Dodatkowe udogodnienia

Fotele gamingowe muszą być wyposażone w wygodne podłokietniki, które pozwalają na swobodne ułożenie rąk. Podłokietniki powinny mieć regulowaną wysokość oraz kąt nachylenia. Warto również zadbać, by miały miękką, przyjemną okładzinę, dzięki temu ręce mogą na nich swobodnie leżeć odciążając kręgosłup.

Wybierając fotele gamingowe warto również pamiętać o podnóżku, który również wpływa na komfort gry. Powinien być on regulowany, by każdy gracz mógł dopasować go do swojego wzrostu.

Kolejnym udogodnieniem, które ma ogromne znaczenie dla profesjonalnych graczy, są poduszki na wysokości lędźwi oraz kręgosłupa szyjnego. To właśnie te miejsca są najbardziej narażone na zmęczenie. Profilowane plecy fotela gamingowego wymuszają prawidłową postawę.

Jak wybrać odpowiednią tapicerkę?

Na fotelach gamingowych gracze spędzają bardzo dużo czasu. Trzeba pamiętać, że latem długie siedzenie na fotelu, który nie wchłania wilgoci, może być wyjątkowo nieprzyjemne.

Jednym z najchętniej wybieranych materiałów tapicerskich jest skóra. Jest to materiał naturalny, który nie jest tani, ale ma wiele zalet. Skóra jest trwała, ale należy o nią dobrze dbać. Najlepiej specjalnie przeznaczonymi do tego preparatami.

Kolejnym materiałem jest skóra ekologiczna. Jej zaletą jest dużo niższa cena, ale warto wiedzieć, że również jej trwałość jest mniejsza. Warto również przyjrzeć się tkaninom tapicerskim, które są trwałe i znacznie tańsze.

Redakcja giznet.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie lifestyle, ciekawostki oraz najnowsze technologie i urządzenia spotykają się, by zapewnić Ci niezapomnianą dawkę inspiracji i fascynujących informacji na temat współczesnego życia! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczne porady dotyczące stylu życia, ciekawostki ze świata nauki i technologii oraz recenzje innowacyjnych urządzeń tworzą przestrzeń do odkrywania niezwykłych możliwości współczesnego świata.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Wszystko
Magazyny energii do domu: kompleksowy przewodnik
Wynajem powierzchni magazynowej

Jesteś zainteresowany reklamą?

Wynajem powierzchni magazynowej