Strona główna
Technologie
Tutaj jesteś

Jak włączyć opcje programisty

21 sierpnia 2023 jak włączyć opcje programisty

W dzisiejszych czasach wiele osób interesuje się programowaniem i tworzeniem oprogramowania. Aby jednak móc łatwiej dostosować i debugować swoje urządzenia, konieczne jest włączenie opcji programisty. W tym artykule dowiesz się, jak włączyć opcje programisty w różnych telefonach i systemach operacyjnych. Dzięki temu będziesz mógł czerpać więcej korzyści z własnego smartfona.

  • Czym są opcję programisty?
  • Jak włączyć opcje programistyczne w Androidzie? Znajdź numer kompilacji smartfona!
  • Jak włączyć opcje programisty w telefonach Xiaomi? Potrzebujesz wersji MIUI

Czym są opcję programisty?

Opcje programisty to nic innego jak dodatkowe ustawienia naszego telefonu. Można w nich znaleźć wiele przydatnych opcji  i uzyskać dostęp do takich sekcji takich jak:

  • ustawienia prędkości odtwarzania animacji,
  • opcje debugowania USB,
  • blokowanie ekranu,
  • zaawansowane ustawienia połączenia Wi-Fi i Bluetooth,
  • opcje ekranu dotykowego.

Są one wyłączone z poziomu ustawień fabrycznych, aby zwykły użytkownik nie wyrządził szkód swojemu smartfonowi. Oznacza to, że są one domyślnie ukryte. Można je jednak w prosty sposób aktywować. Opcje programistyczne w telefonie z systemem Android, a także ustawienia programisty w smartfonie Xiaomi możemy włączyć w kilku krokach. Poniżej znajduje się instrukcja, która pomoże w ich aktywacji.

opcje programisty android miui

Jak włączyć opcje programistyczne w Androidzie? Znajdź numer kompilacji smartfona!

Jeśli zastanawiasz się, jak włączyć opcje programisty w systemie Android, to sprawdź instrukcję poniżej. Musisz wykonać jedynie kilka drobnych kroków:

1. Przejdź do ustawień telefonu.

2. Przewiń w dół i dotknij opcji „O telefonie”.

3. Przewiń w dół, dotknij pola o nazwie „Numer kompilacji” siedem razy z rzędu.

4. Pojawi się komunikat informujący, że jesteś teraz programistą.

Powyższa instrukcja w kilku prostych krokach wskazuje, jak możemy włączyć opcje programisty. Jest to niezwykle przydatne. Dzięki temu będziemy mieli dostęp do nowych informacji o urządzeniu. Będą one możliwe do znalezienia z poziomu menu „Ustawienia” lub po przejściu do zakładki „System”

Jak włączyć opcje programisty w telefonach Xiaomi? Potrzebujesz wersji MIUI

Jeśli korzystasz z telefonu Xiaomi, a dokładniej z nakładki MIUI, aby włączyć opcje programistyczne, powinieneś wykonać poniższe kroki:

1. Przejdź do ustawień telefonu.

2. Przewiń w dół i dotknij opcji „O telefonie”.

3. Przewiń w dół, szukając numeru wersji i dotknij pola o nazwie „Wersja MIUI” siedem razy z rzędu.

4. Pojawi się komunikat informujący, że jesteś teraz programistą.

Po włączeniu opcji programisty mamy do niech dostęp z poziomu zakładki „Dodatkowe ustawienia”. Stąd mamy możliwość włączenia interesujących nas elementów za pomocą suwaków lub kliknięć pól wyboru. 

Opcje programisty mogą być niezwykle przydatne. Włączają one chociażby możliwość debugowania USB czy ustawienia prędkości animacji. Ponadto możliwe jest z ich poziomu lepsze dostosowanie połączeń zarówno za pomocą sieci Wi-Fi, jak i poprzez Bluetooth. Opcje te są jednak domyślnie wyłączone, dlatego należy wykonać te kilka prostych kroków, aby włączyć je na telefonach z systemem Android bądź tych z MIUI. To sprawi, że będziesz miał jeszcze większą kontrolę nad swoim smartfonem! 

Redakcja giznet.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie lifestyle, ciekawostki oraz najnowsze technologie i urządzenia spotykają się, by zapewnić Ci niezapomnianą dawkę inspiracji i fascynujących informacji na temat współczesnego życia! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczne porady dotyczące stylu życia, ciekawostki ze świata nauki i technologii oraz recenzje innowacyjnych urządzeń tworzą przestrzeń do odkrywania niezwykłych możliwości współczesnego świata.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Dysk 2TB
jak włączyć bluetooth w komputerze
jak zrobić dysk Google

Jak zrobić dysk Google?

21 sierpnia 2023

Jesteś zainteresowany reklamą?

jak zrobić dysk Google