Strona główna
Ciekawostki
Tutaj jesteś

Najdziwniejsze wynalazki

20 września 2019

W zależności od tego w jakich czasach żyjemy, różne rzeczy wydają nam się dziwne, nietypowe. Tak samo jest z wynalazkami. Gdy wprowadzano elektryczność to ona wydawała się dziwna i niebezpieczna, bezprecedensowo była nazywana wynalazkiem. W dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie bez niej życia. Tak samo było z telefonem, radiem, telewizją czy samochodem.

Ciężkie do kwalifikacji

Najdziwniejsze wynalazki ciężko kwalifikować i utworzyć listę „10 najdziwniejszych”. Każda rzecz, była kiedyś wynalazkiem, nim stała się rzeczą codziennego użytku. Dziś przedstawię parę nowatorskich pomysłów które królują, gdy wpiszemy w internet hasło „najdziwniejsze wynalazki”. Pierwszą z nich jest wynaleziona w Skandynawii, eko urna. Jest to urna wykonana z bardzo grubej tektury. Gdy człowiek umrze, zostaje wpierw skremowany a prochy zostają umieszczane w tej urnie, razem z nawozem i nasionkami jakiegoś drzewa. Urnę razem z prochami zakopuje się głęboko w ziemi, by za parę lub paręnaście lat, wyrosło z niej piękne drzewo. W ten sposób ograniczamy ilość zużytej przestrzeni miejskiej na cmentarze, oraz wspomagamy środowisko i produkcje tlenu.

Inne wynalazki

Drugim, dziwnym wynalazkiem jest maszyna do „produkowania” świadomego snu. Świadomy sen jest jedną z najbardziej fascynujących form snu, lecz nie wszystkim udaje się go osiągnąć. Dlatego powstał prototyp takiej maszyny, która stymuluje mózg, by taki sen wytworzył. Człowiek kładący się spać, podpina się do takiej maszyny, a gdy jest w fazie głębokiego snu, maszyna wysyła ciche sygnały dźwiękowe, które przedostają się do naszej podświadomości. Widzimy wtedy spiąć np. migającą na różne kolory lampę, i widząc że mieliśmy to zobaczyć, budzimy się we śnie, osiągając świadomy sen. Kolejnym wynalazkiem, którego możemy określić wynalazkiem wszech czasów, jest oczywiście samochód elektryczny. Nie potrzebuje do jazdy żadnego rodzaju paliwa czy benzyny, jeździ wyłącznie na baterie które co jakiś czas należy ładować. Ponad to jest niesamowicie cichy a przede wszystkim nie wydziela do atmosfery czy środowiskowa spalin czy innych substancji szkodzącym naturze. Innymi wynalazkami które można uznać za najdziwniejsze, jest telefon dotykowy który można zwinąć jak kartkę papieru czy wyprodukowane w laboratorium mięso, ze sztucznych komórek, dzięki czemu przy jego produkcji nie zginęło żadne zwierzę. Widzimy jedną wspólną tych wszystkich współczesnych wynalazków. Jest to dbałość o środowisko i dbanie o przyszłość naszej planety. Jest to fantastyczne że rzeczy które niedługo będziemy używać są nie tylko pragmatyczne, ale i etyczne.

Wynajem powierzchni magazynowej

Redakcja giznet.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie lifestyle, ciekawostki oraz najnowsze technologie i urządzenia spotykają się, by zapewnić Ci niezapomnianą dawkę inspiracji i fascynujących informacji na temat współczesnego życia! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczne porady dotyczące stylu życia, ciekawostki ze świata nauki i technologii oraz recenzje innowacyjnych urządzeń tworzą przestrzeń do odkrywania niezwykłych możliwości współczesnego świata.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Strategie fulfillment dla wzrostu e-sklepu
grunt podkładowy
ombre

Jesteś zainteresowany reklamą?

ombre