Strona główna
Ciekawostki
Tutaj jesteś

Czy gra w szachy rozwija inteligencję?

4 października 2019


Wiele osób podkreśla, że lubi otaczać się ludźmi inteligentnymi. Bo można z nimi o wszystkim porozmawiać. Posiadają zdolność szybkiego pojmowania, a nawet przysłowiowego czytania pomiędzy wierszami. Są spostrzegawczy i szybko zauważą to co trzeba. Potrafią się konkretnie wypowiadać i zawsze mądrze po wcześniejszym przeanalizowaniu w myśli swoich wypowiedzi. Szybko adaptują się do nowych warunków otoczenia. Potrafią dostosować się do każdej sytuacji i do poziomu każdego człowieka nie wywyższając się przy tym ponad innych. Są skromni, pokorni, mądrzy i spostrzegawczy. O takich właśnie ludziach mówi się, że są inteligentni.

Ludzie inteligentni

Ludzie inteligentni szybko się uczą nowych rzeczy i potrafią wykorzystać wiedzę i zdobyte umiejętności w różnych życiowych sytuacjach. Posiadają też takie cechy umysłu, które pozwalają im myśleć i rozwiązywać problemy. Zdolności swoje wykorzystują na różne sposoby. Nie tylko w pracy zawodowej, lecz również w rozrywce, która wymaga myślenia, analizowania, przewidywania. Jak na przykład gra w szachy. Szachy a inteligencja mają ze sobą dużo wspólnego. Okazuje się, że wrodzona inteligencja pomaga odnosić zwycięstwa w tej grze partnerskiej. Gdyż gra w szachy, to trudna gra. To nie jest to samo, co gra w warcaby, w domino, czy w gry planszowe. Szachy, to gra dla najzdolniejszych i inteligentnych ludzi. Można powiedzieć, że to gra elitarna. Gdyż porównując inne gry, w które ludzie grają masowo, to niewielu ludzi potrafi grać w szachy. Choć szachy, to też gra planszowa rozgrywana przez dwóch graczy na 64 polowej szachownicy, gdzie gra się za pomocą pionów i figur to za kolebkę szachów uznawane są Indie.

Gra z przeszłości

Szachy znane już były w Persji w szóstym wieku naszej ery po przywiezieniu ich z Indii. W niektórych krajach europejskich były znane już w dziesiątym wieku. W Polsce pojawiły się później.. Dopiero w szesnastym wieku zwanym złotym wiekiem szachy stały się popularne w Polsce. O ich popularności w Europie świadczy fakt, że w połowie dziewiętnastego wieku w Londynie zorganizowano pierwszy międzynarodowy turniej szachowy, w którym zwyciężył niemiecki szachista. Dzięki postępowi w dziedzinie techniki w drugiej połowie dwudziestego wieku można było już zagrać w szachy z komputerem. Dziś szachy są tak ważną grą, że powstała nawet Międzynarodowa Federacja Szachowa. I dzień 20 lipca, który był datą jej powstania obchodzony jest, jako Międzynarodowy Dzień Szachów. Także warto zainteresować się osobiście i zainteresować dzieci grą w szachy. Aby szlifowały w sobie inteligencję. Uczyły się logicznego myślenia, postrzegania, analizowania, a także zdrowej rywalizacji.

Redakcja giznet.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie lifestyle, ciekawostki oraz najnowsze technologie i urządzenia spotykają się, by zapewnić Ci niezapomnianą dawkę inspiracji i fascynujących informacji na temat współczesnego życia! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczne porady dotyczące stylu życia, ciekawostki ze świata nauki i technologii oraz recenzje innowacyjnych urządzeń tworzą przestrzeń do odkrywania niezwykłych możliwości współczesnego świata.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Strategie fulfillment dla wzrostu e-sklepu
grunt podkładowy
ombre

Jesteś zainteresowany reklamą?

ombre