Strona główna
Technologie
Tutaj jesteś

Jak odzyskać hasło do swojego fb?

24 września 2021 jak odzyskać hasło do fb

Media społecznościowe zajmują poczesne miejsce w życiu niejednego z nas. Dzięki wszechobecnym telefonom komórkowym z dostępem do Internetu, laptopom czy tabletom, mamy w każdej chwili dostęp do wielu informacji. Możemy zamieszczać także własne przekazy czy kontaktować się z różnymi osobami. Co jednak zrobić, jeśli nasza pamięć zawodzi i tracimy dostęp do jednego z najpopularniejszych obecnie portali, jakim jest Facebook? Na pytanie o to, jak odzyskać hasło do FB, odpowiedź znajdziemy w dalszej części tekstu!

Czym jest Facebook?

Chociaż czasem aż trudno w to uwierzyć, Facebook w 2021 roku obchodził swoje siedemnaste urodziny. Dane z 2020 roku mówią o tym, że posiada on już 3,80 miliarda użytkowników na całym świecie. Również w naszym kraju platforma ta cieszy się niesłabnącą popularnością i jest drugim (po YouTube) najczęściej odwiedzanym miejscem w sieci.
Popularny FB to serwis społecznościowy. Został on stworzony na początku XXI wieku w Stanach Zjednoczonych na Uniwersytecie Harvarda. Był sposobem na komunikację pomiędzy studentami. Jednak szybko zdobył ogólnoświatową popularność i dzisiaj miliardy użytkowników na całym świecie z niego korzysta. Głównie w celu publikacji zdjęć, obrazów, filmów czy tekstów. Także, by tworzyć grupy znajomych czy rodziny, wymieniać się wiadomościami, a nawet prowadzić oficjalne strony dla swojej działalności.

W dzisiejszych czasach nawet organizacje rządowe, samorządowe, politycy czy gwiazdy posiadają swoje profile na Facebooku. Każdemu może się zdarzyć zagubienie swoich danych. Dlatego właśnie warto wiedzieć, jak odzyskać hasło do fb.

Sprawdź: MŁODZIEŻOWY SLANG W OBECNYCH CZASACH

jak odzyskać hasło do fb

Dlaczego i w jaki sposób chronione są hasła do FB?

Na pytanie o to, dlaczego hasła do FB muszą być chronione, znajdziemy oczywistą odpowiedź. Przecież nikt z nas nie chciałby, żeby jego prywatne wiadomości, zdjęcia czy kontakty dostały się w obce, niepowołane ręce. Kolejną kwestią jest to, że przy włamaniu na naszym koncie mogłyby pojawiać się niechciane wpisy czy wiadomości do naszych znajomych. Dlatego też administratorzy portalu dbają o bezpieczeństwo, aby wrażliwe dane były jak najbardziej chronione. Hasła są szyfrowane w profesjonalny sposób.

Jednak bezpieczeństwo swojego konta zwiększyć może również każdy użytkownik, na przykład poprzez ustawienie silnego, trudnego do odgadnięcia przez osoby postronne czy „dobrych znajomych” hasła. Takie hasło powinno zawierać duże i małe litery, a także liczby i znaki specjalne. Ponadto możliwe jest też skonfigurowanie dwuskładnikowego uwierzytelniania logowania do FB, polegającego na dodatkowej weryfikacji logowania za pomocą hasła, tokenu czy kodu przychodzącego na telefon w postaci SMS.

Sprawdź: CZY POBIERANIE MUZYKI Z INTERNETU ZAWSZE JEST NIELEGALNE?

W jaki sposób możemy zalogować się do portalu Facebook?

Na portal społecznościowy Facebook możemy zalogować się na większości urządzeń takich jak komputery, tablety czy smartfony z dostępem do Internetu, za pomocą kilku różnych sposobów. Do wyboru mamy tradycyjną stronę przeglądarki lub aplikację mobilną.

Najprostszą i najczęściej używaną opcją jest logowanie za pomocą loginu i hasła. Innymi opcjami są: logowanie przy użyciu adresu email, z którego korzystaliśmy przy rejestracji lub z uwierzytelnionego (czyli wcześniej dodanego do konta) numeru telefonu. Jednak wszystkie te opcje wymagają również podanie hasła. Co jednak zrobić, jeśli wyleci nam ono z pamięci? Jak odzyskać hasło do fb? Na szczęście nie jest to sytuacja bez wyjścia i możemy jej zaradzić.

jak odzyskać hasło do fb

Jak odzyskać hasło do FB?

Co więc zrobić, jeśli po kilku próbach wpisania hasła do swojego konta na Facebooku wciąż nie możemy się zalogować? Aby przywrócić swoje hasło, należy włączyć stronę logowania, a następnie kliknąć na opcję „Nie pamiętam hasła”. Następnie będziemy mogli wybrać sposób resetowania hasła: poprzez adres email użyty do rejestracji, uwierzytelniony numer telefonu komórkowego lub poprzez konto Gmail. Dzięki temu, otrzymamy sześciocyfrowy kod, który pozwoli nam na zresetowanie hasła. To jedna z najlepszych metod na to, jak odzyskać hasło do fb.

Inną, przydatną opcją, jest wyświetlenie zachowanego hasła w przeglądarce, na przykład na osobistym komputerze, który zapisuje nasze „ciasteczka”. W opcjach przeglądarki możemy wybrać narzędzia, wśród których są zachowane dane do logowania. Dzięki temu będziemy mogli wyświetlić zachowane hasło, w celu odświeżenia swojej pamięci.
Pamiętajmy jednak również o tym, że brak możliwości zalogowania się do konta na Facebooku może wiązać się z włamaniem. Jeśli więc mamy pewność co do tego, że wpisujemy poprawne hasło, ale nie możemy dostać się na swoje konto, skontaktujmy się administracją portalu.

Zobacz: GOOGLE GRAFIKA – SKUTECZNE NARZĘDZIE DO WYSZUKIWANIA OBRAZEM

Redakcja giznet.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie lifestyle, ciekawostki oraz najnowsze technologie i urządzenia spotykają się, by zapewnić Ci niezapomnianą dawkę inspiracji i fascynujących informacji na temat współczesnego życia! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczne porady dotyczące stylu życia, ciekawostki ze świata nauki i technologii oraz recenzje innowacyjnych urządzeń tworzą przestrzeń do odkrywania niezwykłych możliwości współczesnego świata.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Dysk 2TB
jak włączyć bluetooth w komputerze
jak zrobić dysk Google

Jak zrobić dysk Google?

21 sierpnia 2023

Jesteś zainteresowany reklamą?

jak zrobić dysk Google