Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Profesjonalna praktyka leczenia alkoholizmu – implantacja wszywki alkoholowej z lekiem Esperal w Poznaniu

24 marca 2021 Profesjonalna praktyka leczenia alkoholizmu

Wszywka alkoholowa Esperal to niepozorny lek w postaci małej tabletki, dzięki któremu rozpoczniesz drogę do pełnej abstynencji. Sprawdzona wszywka alkoholowa to skuteczny sposób, by właściwie zadbać o zachowanie trzeźwości.

Czym dokładnie jest Esperal?

Esperal powszechnie znany jest jako wszywka alkoholowa. Nazwa ta powstała na skutek skojarzenia ze sposobem implantacji leku – małych tabletek zaszywanych pacjentowi podpowięziowo. Sama kuracja Esperalem zaliczana jest do rodzaju terapii awersyjnych. Oznacza to, że dzięki substancji czynnej leku (Disulfiram) pacjent nabywa awersji do dalszego spożywania substancji alkoholowych.

Disulfiram – wpływ na organizm

Disulfiram sam w sobie nie jest szkodliwy dla organizmu i bez narażenia na kontakt z alkoholem pozostaje zupełnie niewyczuwalny. W kontakcie z alkoholem disulfiram hamuje jego naturalny metabolizm w organizmie, co skutkuje wywołaniem licznych trudnych do zbagatelizowania dolegliwości. Spotęgowane uczucie silnego zatrucie alkoholowego utrzymujące się nawet do 10 godzin z czasem skutecznie zniechęca alkoholika do ponownego sięgnięcia po alkohol. Długotrwałe “karanie” uzależnionego za sięgnięcie po kieliszek tworzy w jego umyśle silną barierę przestrzegającą przed dalszym upijaniem się.

Do następstw tzw. przepijania wszywki należy wzmożone odczuwanie zatrucia alkoholowego, czyli mdłości, ból głowy, kołatanie serca, niepokój o własne życie, lęki, zaburzenia ze strony układu krążenia. 

Podczas terapii przy zastosowaniu oryginalnej wszywki alkoholowej w Poznaniu https://www.esperal.edu.pl/poznan/, nie ma możliwości, by była ona nieskuteczna. W takiej sytuacji nie można jej również “przepić”.

Zalety zaszycia alkoholowego

Na wstępie należy zaznaczyć, że samodzielnie wszywka alkoholowa nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Odczuwa się je wyłącznie w momencie picia alkoholu. Esperal Poznań od lat jest popularnym sposobem na życie bez alkoholu. Wiele cech świadczy o jej pozytywnym wpływie na stan chorego. Dzięki zaprzestaniu przez pacjenta dalszego spożywania substancji alkoholowych, jego stan fizyczny szybko ulega znacznej poprawie. Zwiększa się również komfort psychiczny.

Esperal działa natychmiastowo. Swoje działanie lecznicze rozpoczyna już od pierwszego momentu po zaszyciu. Zaszyty lek działa błyskawicznie, zmienia metabolizm alkoholu, a dzięki swoim właściwościom zwiększa prawdopodobieństwo zerwania z alkoholem. Dodatkowo wszywka alkoholowa bardzo często wspomaga terapię, a właściwie uzupełnia ją, działając holistycznie, przez co skutecznie zbliża pacjenta do życia bez alkoholu. 

Wszywka działa od 8 do 12 miesięcy, jednak po tym okresie można zaszyć się ponownie. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w przyszłości zaszywać się profilaktycznie.

Wszywka jest praktycznie niewidoczna, przez co całość zabiegu zalicza się do niezwykle dyskretnych. W około tydzień po implantacji wszywki alkoholowej, pozostaje jedynie drobna blizna, więc o to również nie należy się martwić. 

Gdzie się zaszyć w Poznaniu? – województwo wielkopolskie

Bardzo istotnym jest wybór odpowiedniej placówki. Poznań oferuje szeroki wachlarz możliwości, jednak od właściwego wyboru ośrodka leczenia uzależnień w wielu przypadkach zależy cały sukces terapii. Nasze centrum walki z uzależnieniem od alkoholu zaprasza do kontaktu, aby odpowiedzieć na wszystkie pytania i umówić się na pierwszy dostępny termin. 

Zawalcz o swoje życie i wygraj walkę z nałogiem alkoholowym.

Redakcja giznet.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie lifestyle, ciekawostki oraz najnowsze technologie i urządzenia spotykają się, by zapewnić Ci niezapomnianą dawkę inspiracji i fascynujących informacji na temat współczesnego życia! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczne porady dotyczące stylu życia, ciekawostki ze świata nauki i technologii oraz recenzje innowacyjnych urządzeń tworzą przestrzeń do odkrywania niezwykłych możliwości współczesnego świata.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Wszystko
Magazyny energii do domu: kompleksowy przewodnik
Wynajem powierzchni magazynowej

Jesteś zainteresowany reklamą?

Wynajem powierzchni magazynowej