Giznet.pl

Giznet.pl – ciekawostki, technologie, urzadzenia.

Lifestyle

Najlepsze głośniki bezprzewodowe do komputera

Sprzęt komputerowy to dla wielu z nas podstawowe narzędzie pracy. W czasach światowej pandemii wielu z nas zostało zmuszonych do wykonywania swoich obowiązków z domowego biura. Dodatkowo spędzamy dużo wolnego czasu właśnie przed komputerem, dlatego też zadbanie o dobrą jakość sprzętu jest niezwykle ważne. Bardzo często korzystający z laptopów narzekają na wątpliwą jakość dźwięku. Wbudowane głośniki są w większości przypadków niewielkich rozmiarów, a dźwięk, który wydają jest płaski i nieprzyjemny dla naszych uszu. W związku z tym dużą popularnością cieszą się dodatkowe zestawy głośników, które możemy wykorzystać zarówno w zestawie z komputerem przenośnym i stacjonarnym, a w części przypadków nawet z telefonem komórkowym.

Rodzaje głośników

Większość dostępnych zestawów nagłaśniających składa się z dwóch głośników. Jest to rozwiązanie przeznaczone dla osób, które chcą korzystać z zakupionego sprzętu raczej okazyjnie. Dźwięk wydobywający się z takich głośników nie jest znacząco lepszy, od tych wbudowanych do laptopów. Warto zdecydować się na zakup zestawu składającego się z 3 elementów- dwa podstawowe oraz jeden basowy głośnik. Jakość dźwięku w takim sprzęcie jest bardzo wysoka, dzięki czemu świetnie nadaje się do oglądania filmów czy grania. Ważnym aspektem zakupu zestawy nagłaśniającego jest zwrócenie uwagi na złącze, jakie jest zamontowane w danym sprzęcie. Najpopularniejszym i najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem są głośniki podłączane do wejścia USB.

Bezprzewodowe głośniki

Ogromnym zainteresowaniem w tej kwestii cieszą się bezprzewodowe głośniki do komputera. Największą ich zaletą jest oczywiście brak okablowania. Możliwość przenoszenia ich w praktycznie dowolne miejsce sprawia, że są bardzo praktyczne. Działanie takiego sprzętu opiera się na technologii bluetooth.

Najlepsze bezprzewodowe głośniki

W zależności od finansów, jakie posiadamy na zakup nagłośnienia, możemy wybierać pomiędzy różnymi wariantami.

W jednej z najniższych półek cenowych znajdziemy głośniki z firmy Genius. W cenie niewiele przekraczającej sto złotych możemy mieć zestaw dwóch profesjonalnych głośników. Model SP-HF500A cechuje się niewielkimi gabarytami i eleganckim wykończeniem. Do zalet prócz atrakcyjnej ceny z pewnością należy zaliczyć również możliwość regulacji barwy. Drugim ciekawym modelem tej marki jest SP-HF800A czyli nieco młodsze rodzeństwo powyższej propozycji. Osoby, które na co dzień wykorzystują głośniki do słuchania muzyki, z pewnością będą zadowolone z takiego zakupu. Zaletą tej propozycji jest to, że sprzęt wygląda efektownie i przykuwa uwagę zamontowanymi membranami.

Wśród bezprzewodowych głośników do komputera wartych uwagi należy z pewnością wymienić model Edifier R1600TIII. Sprzęt ten w chwili obecnej będzie nas kosztował około pięciuset złotych, co jest już zdecydowanie większym wydatkiem niż propozycje z pierwszej półki cenowej. Niemniej jednak wraz z ceną zyskujemy dużą wyższą jakość zarówno dźwięku, jak i wykonania. Brzmienie w tych głośnikach jest bardzo wysokiej jakości- warto podkreślić dobry bas oraz czyste dźwięki nawet przy wysokiej głośności. To doskonały wybór dla osób oglądających filmy czy słuchających ciężkiej lub głośnej muzyki.

Najwyższa półka cenowa, warta zainteresowania, to sprzęt w cenie niewiele poniżej tysiąca złotych. Zdecydowanie najpopularniejszymi głośnikami w tej kwocie są Microlab Solo7C. Największym plusem tego sprzętu jest jego moc i możliwości. Produkt średniej wielkości jest w stanie poradzić sobie z bardzo wymagającymi dźwiękami, dlatego też często jest wybierany do swoich laptopów przez profesjonalnych gamerów czy dźwiękowców. Ciekawym akcesorium, który otrzymujemy w cenie zakupu, jest bezprzewodowy pilot pozwalający na sterowanie głośnością, co zwiększa komfort użytkowania. To doskonałe rozwiązanie do dużych pomieszczeń wymagających profesjonalnego nagłośnienia.
Głośniki bezprzewodowe do komputera to ciekawy dodatek do domowego użytku czy małego biura, dzięki czemu zwiększymy komfort swojej pracy i jakość odsłuchiwanych dźwięków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *