Giznet.pl

blog tematyczny – ciekawostki, technologie, urzadzenia.

Urządzenia

Xiaomi Mi 9 vs Mi 9T – jakie są różnice?

Xiaomi Mi 9 vs Mi 9T – jakie są różnice?

Xiaomi to marka, która zyskała dużą popularność na polskim rynku. Zawdzięcza to przede wszystkim świetnemu stosunkowi ceny do jakości sprzedawanych telefonów. Na uwagę zasługuje zwłaszcza jej linia flagowców – pod nazwą Xiaomi Mi. Firma ma w zwyczaju wypuszczać wiele wariantów danego modelu, dlatego nieraz problemem może być zdecydowanie się na to, który z nich kupić.

W artykule porównamy Xiaomi Mi 9 z Xiaomi Mi 9T. Weźmiemy pod uwagę takie czynniki jak:

  • Obudowa i ekran
  • Bateria i wydajność
  • Aparat

Xiaomi Mi 9 vs Mi 9T – obudowa i ekran

Obudowy obu omawianych telefonów wykonane są ze szkła i aluminium, a przekątna ekranów to 6,39 cala. Xiaomi Mi 9 oraz Xiaomi Mi 9T różnią się jednak wyglądem choćby z racji sposobu umieszczenia aparatów. W Mi 9T znajduje się wysuwany aparat do selfie, podczas gdy w Mi 9 zastosowano inne rozwiązanie – na środku wyświetlacza mamy selfie notch w kształcie kropli wody, który to stanowi miejsce dla aparatu do selfie. Jeśli zaś chodzi o aparaty na „pleckach”, to w przypadku Mi 9 znajdziemy je na krawędzi, a w Mi 9T umiejscowiono je na środku.

Zarówno Xiaomi Mi 9, jak i Xiaomi Mi 9T mają ekran o rozdzielczości 1080 × 2340 px (czyli Full HD+). Jednak w przypadku Mi 9 zastosowano ekran Super AMOLED, a w Mi 9T – już tylko AMOLED. Różnica w jakości wyświetlacza nie jest tak widoczna na pierwszy rzut oka, jednak w Xiaomi Mi 9 znajdziemy technologię HDR10 oraz zabezpieczenie ekranu w postaci Corning Gorilla Glass 6. W Xiaomi Mi 9T zastosowano odpowiednio HDR oraz Corning Gorilla Glass 5.

Xiaomi Mi 9 vs Mi 9T – bateria i wydajność

Xiaomi Mi 9T ma bardziej pojemną baterię (4000 mAh) od Xiaomi Mi 9 (3300 mAh). Dzięki temu jest on w stanie w pewnych warunkach użytkowania wytrzymać nawet 2 dni na jednym ładowaniu. Z drugiej strony Mi 9 wyposażono w funkcję bezprzewodowego ładowania. Dla niektórych osób – tych, które dużą wagę przykładają do wygody – może to być ważny czynnik.

Jeśli zaś chodzi o wydajność, to w obu modelach stoi ona na wysokim poziomie. Xiaomi Mi 9T oraz Xiaomi Mi 9 wyposażono w 6 GB pamięci RAM (maksymalnie 8 GB dla Mi 9). Nie ma w nich niestety miejsca na kartę microSD, jednak telefony nadrabiają to stosunkowo dużą pojemnością wewnętrzną – 64 lub 128 GB (w zależności od wersji).

Mi 9 może się poszczycić naprawdę jakościowym procesorem, jakim jest Snapdragon 855. Osiąga on wyniki nawet o 40% lepsze od Snapdragona 730, znajdującego się w Xiaomi Mi 9T. Z drugiej strony Snapdragon 730 jest bardziej energooszczędny – co ma swoje odzwierciedlenie w omówionej poprzednio lepszej wydajności baterii.

Xiaomi Mi 9T vs Mi 9 – aparat

Oba przedstawione tutaj modele są w stanie robić naprawdę dobre zdjęcia oraz kręcić materiały video w wysokiej jakości. Rozdzielczość podstawowych aparatów obu telefonów wynosi 48 Mpx (f/1,75 w Mi 9 oraz f/1,8 w Mi 9T), z możliwym dwukrotnym zoomem optycznym (12 Mpx f/2,2 dla Mi 9 oraz 8 Mpx f/2,4 dla Mi 9T). Maksymalna rozdzielczość kręconych filmów to aż 4K. Jednak tylko Xiaomi Mi 9 pozwala rejestrować wideo w takiej rozdzielczości przy 60 kl./s – w Xiaomi Mi 9T jest to już jedynie 30 kl./s.

Xiaomi Mi 9T i Xiaomi Mi 9 to świetne telefony. W przypadku Mi 9T na uwagę na pewno zasługują wydajniejsza bateria oraz sposób, w jaki zamontowano w nim aparat do selfie. Mi 9 z kolei może się pochwalić lepszymi podzespołami, czy też możliwością nagrywania w 4K w 60 kl./s. Jeśli zatem chcesz wybrać model dla siebie, zajrzyj tutaj i przyjrzyj się bogatej ofercie najnowszych telefonów Xiaomi.

Zobacz też: Jak włączyć opcje programisty


Udostępnij