Xiaomi Mi 9 vs Mi 9T – jakie są różnice?

1
3343
Xiaomi Mi 9 s

Xiaomi to marka, która zyskała dużą popularność na polskim rynku. Zawdzięcza to przede wszystkim świetnemu stosunkowi ceny do jakości sprzedawanych telefonów. Na uwagę zasługuje zwłaszcza jej linia flagowców – pod nazwą Xiaomi Mi. Firma ma w zwyczaju wypuszczać wiele wariantów danego modelu, dlatego nieraz problemem może być zdecydowanie się na to, który z nich kupić.

W artykule porównamy Xiaomi Mi 9 z Xiaomi Mi 9T. Weźmiemy pod uwagę takie czynniki jak:

  • Obudowa i ekran
  • Bateria i wydajność
  • Aparat

Xiaomi Mi 9 vs Mi 9T – obudowa i ekran

Obudowy obu omawianych telefonów wykonane są ze szkła i aluminium, a przekątna ekranów to 6,39 cala. Xiaomi Mi 9 oraz Xiaomi Mi 9T różnią się jednak wyglądem choćby z racji sposobu umieszczenia aparatów. W Mi 9T znajduje się wysuwany aparat do selfie, podczas gdy w Mi 9 zastosowano inne rozwiązanie – na środku wyświetlacza mamy selfie notch w kształcie kropli wody, który to stanowi miejsce dla aparatu do selfie. Jeśli zaś chodzi o aparaty na „pleckach”, to w przypadku Mi 9 znajdziemy je na krawędzi, a w Mi 9T umiejscowiono je na środku.

Zarówno Xiaomi Mi 9, jak i Xiaomi Mi 9T mają ekran o rozdzielczości 1080 × 2340 px (czyli Full HD+). Jednak w przypadku Mi 9 zastosowano ekran Super AMOLED, a w Mi 9T – już tylko AMOLED. Różnica w jakości wyświetlacza nie jest tak widoczna na pierwszy rzut oka, jednak w Xiaomi Mi 9 znajdziemy technologię HDR10 oraz zabezpieczenie ekranu w postaci Corning Gorilla Glass 6. W Xiaomi Mi 9T zastosowano odpowiednio HDR oraz Corning Gorilla Glass 5.

Xiaomi Mi 9 vs Mi 9T – bateria i wydajność

Xiaomi Mi 9T ma bardziej pojemną baterię (4000 mAh) od Xiaomi Mi 9 (3300 mAh). Dzięki temu jest on w stanie w pewnych warunkach użytkowania wytrzymać nawet 2 dni na jednym ładowaniu. Z drugiej strony Mi 9 wyposażono w funkcję bezprzewodowego ładowania. Dla niektórych osób – tych, które dużą wagę przykładają do wygody – może to być ważny czynnik.

Jeśli zaś chodzi o wydajność, to w obu modelach stoi ona na wysokim poziomie. Xiaomi Mi 9T oraz Xiaomi Mi 9 wyposażono w 6 GB pamięci RAM (maksymalnie 8 GB dla Mi 9). Nie ma w nich niestety miejsca na kartę microSD, jednak telefony nadrabiają to stosunkowo dużą pojemnością wewnętrzną – 64 lub 128 GB (w zależności od wersji).

Mi 9 może się poszczycić naprawdę jakościowym procesorem, jakim jest Snapdragon 855. Osiąga on wyniki nawet o 40% lepsze od Snapdragona 730, znajdującego się w Xiaomi Mi 9T. Z drugiej strony Snapdragon 730 jest bardziej energooszczędny – co ma swoje odzwierciedlenie w omówionej poprzednio lepszej wydajności baterii.

Xiaomi Mi 9T vs Mi 9 – aparat

Oba przedstawione tutaj modele są w stanie robić naprawdę dobre zdjęcia oraz kręcić materiały video w wysokiej jakości. Rozdzielczość podstawowych aparatów obu telefonów wynosi 48 Mpx (f/1,75 w Mi 9 oraz f/1,8 w Mi 9T), z możliwym dwukrotnym zoomem optycznym (12 Mpx f/2,2 dla Mi 9 oraz 8 Mpx f/2,4 dla Mi 9T). Maksymalna rozdzielczość kręconych filmów to aż 4K. Jednak tylko Xiaomi Mi 9 pozwala rejestrować wideo w takiej rozdzielczości przy 60 kl./s – w Xiaomi Mi 9T jest to już jedynie 30 kl./s.

Xiaomi Mi 9T i Xiaomi Mi 9 to świetne telefony. W przypadku Mi 9T na uwagę na pewno zasługują wydajniejsza bateria oraz sposób, w jaki zamontowano w nim aparat do selfie. Mi 9 z kolei może się pochwalić lepszymi podzespołami, czy też możliwością nagrywania w 4K w 60 kl./s. Jeśli zatem chcesz wybrać model dla siebie, zajrzyj tutaj i przyjrzyj się bogatej ofercie najnowszych telefonów Xiaomi.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here