Giznet.pl

blog tematyczny – ciekawostki, technologie, urzadzenia.

Lifestyle

Jaki samochód używany warto kupić na raty ?

Jaki samochód używany warto kupić na raty ?

Nowe salonowe pojazdy kosztują krocie, więc czasem trzeba obejść się smakiem i zapomnieć o zakupie. Nie każdego stać na nowoczesny pojazd pachnący nowością. Tylko nieliczni mogą sfinansować zakup nowego pojazdu za gotówkę.. Alternatywą są samochody z drugiej ręki. Można je nabyć od osób prywatnych, lecz wówczas nie ma żadnej gwarancji, że będą sprawnie działały. Jest jednak również inna możliwość. Samochód używany na raty można kupić od pośrednika, który oferuje pojazdy poleasingowe. Jaki pojazd z drugiej ręki będzie najlepszy? Wszystko zależy, kto go kupuje i jakie ma indywidualne potrzeby, czyli do czego samochód będzie służył . Nabywając samochód z drugiej ręki warto brać pod uwagę kilka poniższych uwag.

W jaki sposób sfinansować używany samochód?

Nabywanie używanych pojazdów może odbywać się w różnych formach. Istnieją trzy podstawowe sposoby na opłacenie takiego auta. Używane pojazdy można wziąć na kredyt, wynająć je długoterminowo lub też skorzystać z oferty leasingu. Leasing pojazdów używanych jest dostępny tak samo, jak w przypadku nowych samochodów i wydaje się najbardziej ekonomiczną opcją. Jeśli ktoś chce kupić Samochód używany na raty to znaczy, że liczy się z każdym groszem, a oferty leasingowe są zazwyczaj dość korzystne. Pozwalają zresztą zyskać pojazd na własność po spłacie ostatniej raty w przypadku leasingu finansowego.

Zalety auta z drugiej ręki

 

Samochody używane są przede wszystkim znacznie tańsze niż nowe i to jest główna zaleta, na której skupiają się nabywcy. Rozłożenie płatności na dogodne raty np. w ramach umowy leasingowej jest bardzo wygodne dla kupującego, ponieważ nie musi on jednorazowo organizować większej sumy pieniędzy. Zakup auta z drugiej ręki nie nadszarpnie zatem znacząco domowego budżetu ani nie wstrząśnie finansami nawet małej firmy. Jest to zatem idealna opcja dla tych, którzy potrzebują samochodu, lecz muszą też szukać oszczędności wszędzie, gdzie się da. Poza tym, wybierając auto używane w leasingu czy najmniej długoterminowym można co kilka lat jeździć zupełnie innym autem. Gdy dotychczasowe się znudzi a umowa wygaśnie nic nie stoi na przeszkodzie, by wziąć np. kolejny używany samochód w leasingu. W ten sposób zachowana zostaje różnorodność. Ważny jest również techniczny aspekt używanych samochodów. Wiele osób boi się je kupować ze względu na to, że może w nich często coś się psuć. W rzeczywistości te samochody, które są wystawiane przez solidnych i cenionych pośredników mają aktualne przeglądy, i są w naprawdę niezłym stanie – szczególnie samochody poleasingowe sprawdzane wcześniej przez ASO dostępne na STORE VW FS. Warto zatem wybierać firmy cieszące się dobrymi opiniami.

Jak uzyskać finansowanie w VW FS?

 

Jeśli ktoś nie dysponuje nawet niewielkimi środkami na zapłatę comiesięcznych rat lub byłoby to dla niego zbyt duże obciążenie, może skorzystać z finansowania leasingowego w firmie VW FS. Dzięki korzystnemu finansowaniu, każdy może pozyskać środki na używany samochód i korzystać z niego do woli, nie martwiąc się o finanse. Firma zapewnia minimum formalności i duży stopień przyznawalności środków finansowych.

Samochody z automatyczną skrzynią biegów

Automatyczna skrzynia biegów jest zdecydowanie bardziej komfortowa, aniżeli manualna, więc wiele osób z wygody decyduje się na samochody z automatyczną skrzynią biegów. Nie zawsze jednak jest to dobry pomysł. Samochody tego typu są dużo droższe nawet, jeśli chodzi o pojazdy używane. Poza tym, kierowcy, którzy od lat jeździli pojazdami manualnymi i są do nich przyzwyczajeni wcale nie cieszą się z opcji automatycznej. Preferują zazwyczaj tradycyjny sposób prowadzenia pojazdu i nie chcą niczego zmieniać.

Udostępnij