Giznet.pl

blog tematyczny – ciekawostki, technologie, urzadzenia.

TechnologieUrządzenia

Hulajnoga jako szybki środek transportu

Hulajnoga jako szybki środek transportu

W dzisiejszych czasach, w coraz bardziej zatłoczonych miastach popularne stają się środki transportu, które nie tylko są ekologiczne, ale również pozwalają na szybkie dotarcie do celu i ominięcie wszechobecnych korków. Swój renesans przeżywają więc rowery oraz coraz bardziej popularne hulajnogi. O ile z wyborem pierwszego z tych alternatywnych środków transportu, przez wzgląd na ich powszechność i popularność, nikt nie powinien mieć żadnego problemu, o tyle z hulajnogami sprawa wydaje się być nieco bardziej skomplikowana.

Wiele modeli

Mnogość modeli i zastosowań tego, ekstrawaganckiego jeszcze pomimo rosnącej popularności, tego urządzenia może spowodować prawdziwy zawrót głowy. Zatem jak wybrać hulajnogę, która będzie w stanie spełnić nasze wszystkie wymagania co do idealnego środka transportu?
Przede wszystkim trzeba sobie zadać pytanie czy ma ona służyć nam tylko jako alternatywny, szybki i przyjemny sposób na przemieszczanie się z miejsca na miejsce, czy też planujemy rozpocząć przygodę z jazdą nieco bardziej sportową. Warto tu wspomnieć, że istnieje sport polegający na wykonywaniu skomplikowanych akrobacji na hulajnodze i podobnie jak profesjonalna jazda na deskorolce i rolkach jest dość atrakcyjny wizualnie i dający wiele frajdy. Wymaga jednak dość wysokiej sprawności fizycznej i jak to zwykle bywa także i odpowiedniego sprzętu.
Załóżmy jednak, że chcemy kupić sprzęt umożliwiający nam szybkie dotarcie do pracy czy do szkoły i uniknięcie stania w korkach czy tłoczenia się w komunikacji miejskiej. Podstawowe pytanie jakie powinniśmy sobie wtedy zadać będzie pytaniem o naszą sprawność fizyczną.

Hulajnoga elektryczna

Chociaż jazda na hulajnodze nie jest jakoś specjalnie wyczerpująca, to jednak dla osoby spędzającej większość czasu w fotelu czy za biurkiem, może się okazać zbyt trudna zwłaszcza na dłuższym dystansie. Nikt nie chciałby przecież dotrzeć do miejsca pracy skrajnie wyczerpany i spocony.
Dla osób o nieco gorszej kondycji idealnym wyborem będzie zatem hulajnoga elektryczna – środek transportu, który bardzo niewielkim kosztem (jeśli chodzi o zasilanie) dość szybko dowiezie nas do miejsca docelowego, dając przy tym sporo radości z jazdy.
Jej podstawową wadą jest stosunkowo wysoka cena (w porównaniu do hulajnogi tradycyjnej) ale nie jest to też cena przekraczająca możliwości finansowe przeciętnego obywatela.
Przy jej wyborze trzeba zwrócić uwagę także na jej zasięg, żeby nie okazało się, że tańszy model nie jest w stanie, na jednym ładowaniu, pokonać trasy, jaka dzieli nas od miejsca docelowego.

Udostępnij

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.