Strona główna
Technologie
Tutaj jesteś

Jak włączyć Bluetooth w komputerze z systemem Windows 11?

21 sierpnia 2023 jak włączyć bluetooth w komputerze

Bluetooth to bezprzewodowa technologia komunikacyjna, która umożliwia połączenie różnych urządzeń ze sobą. Dzięki niej możemy podłączyć słuchawki, klawiatury, myszy, drukarki i wiele innych urządzeń do naszego komputera. W tym artykule dowiesz się, jak włączyć Bluetooth w komputerze z systemem Windows 11.

 • Do czego służy moduł Bluetooth
 • Jak włączyć moduł Bluetooth w komputerze z systemem Windows 11?
 • Jak sparować urządzenie Bluetooth? Łączenie słuchawek, drukarki i myszki z komputerem
 • Jak sprawdzić, czy laptop posiada Bluetooth?

Do czego służy moduł Bluetooth

W dzisiejszych czasach korzystamy z coraz większej liczby urządzeń elektronicznych. Z tego względu ważna jest wiedza na temat tego, czym jest moduł Bluetooth i jak możemy go używać. Komputer wyposażony w moduł Bluetooth zapewnia możliwość połączenia bezprzewodowego z innym sprzętem. Są to takie urządzenia takie jak:

 • myszki, 
 • drukarki,
 • słuchawki, 
 • monitory. 

Jak można zauważyć, ta funkcja łączenia bezprzewodowego umożliwia urządzeniom Bluetooth odnajdywanie komputera. Dzięki temu jesteśmy w stanie bezprzewodowo i z pewnej odległości od komputera korzystać z zewnętrznych urządzeń. Ogranicza to używanie zbędnego okablowania i czyni wygodniejszym codzienne czynności z użyciem laptopa. 

Jak włączyć Bluetooth w komputerze z systemem Windows 11?

Aby włączyć Bluetooth w Windows 11, wykonaj poniższe kroki:

 1. Kliknij na ikonę połączenia internetowego w prawym dolnym rogu ekranu.
 2. Znajdź ikonkę Bluetooth i kliknij ją lewym przyciskiem myszy. 

Inną metodą jest wejście bezpośrednio do ustawień Bluetooth i innych urządzeń. Należy tam przejść poprzez pole „wyszukaj” w systemie Windows. Aby aktywować Bluetooth za pomocą ustawień, wystarczy przesunąć suwak, który pozwala na łączenie bezprzewodowe ze sprzętem. Jak widać, aby włączyć Bluetooth w systemie Windows, wystarczy jedynie kilka kroków. 

słuchawki urządzenie bluetooth

Jak sparować urządzenie Bluetooth? Łączenie słuchawek, drukarki i myszki z komputerem

W przypadku połączenia bezprzewodowego istotne jest, aby wiedzieć jak znaleźć opcję „pokaż urządzenia Bluetooth”. Będzie to istotne zarówno podczas parowania, jak i codziennego łącznia sprzętu. Parowanie możemy wykonać w kilku prostych krokach:  

 1. Kliknij ikonę „Start” w lewym dolnym rogu ekranu.
 2. Wybierz „Ustawienia” z menu, które się wyświetla.
 3. Na lewym panelu wybierz „Bluetooth i inne urządzenia”.
 4. Włącz Bluetooth na komputerze i urządzeniu, które chcesz połączyć.
 5. Kliknij „dodaj urządzenie”
 6. Wybierz rodzaj urządzenia, które chcesz sparować, na przykład słuchawki, klawiaturę, myszkę lub drukarkę.
 7. Postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie, aby dodać urządzenie Bluetooth.

Jak widać, w prosty sposób możemy pozwolić urządzeniom na odnajdywanie tego komputera, z którym chcemy się połączyć. Wystarczy jedynie wejść do ustawień, gdzie należy znaleźć i nacisnąć opcje opatrzoną ikoną Bluetooth. 

Jak sprawdzić, czy laptop posiada Bluetooth?

Większość komputerów ma w tym momencie wbudowaną funkcję do połączenia bezprzewodowego.  W przypadku problemów, może się jednak okazać, że sprzęt nie ma modułu Bluetooth. Warto wtedy sprawdzić, czy laptop ma taką opcję:

 • Aby sprawdzić, czy możesz włączyć Bluetooth w laptopie, uruchom „Menedżer urządzeń”.
 • Jeśli w ustawieniach pojawi się opcja Bluetooth, oznacza to, że posiadasz urządzenie z obsługą funkcji Bluetooth.

Jeśli urządzenie obsługuję Bluetooth, a nie możemy go włączyć, należy włączyć narzędzie do rozwiązywania problemów. Może to bowiem oznaczać problemy z tym modułem. 

Bluetooth jest niezwykle przydatną funkcją. Umożliwia ona bowiem wyszukanie naszego sprzętu i połączenie z innymi urządzeniami. Dzięki temu nie musimy posługiwać się okablowaniem czy przełączkami. Ponadto możemy korzystać z urządzeń podłączonych do laptopa w pewniej odległości od niego, co może być przydatne, zwłaszcza w przypadku słuchawek czy drukarek. Warto dlatego sprawdzić, czy komputer stacjonarny bądź laptop ma opcję Bluetooth w swoich ustawieniach. Dodatkowo, jeśli chcesz włączyć tę funkcję, istotne jest, by znać kroki pozwalające na wyszukiwanie sprzętu, parowanie i aktywowanie Bluetooth. 

Redakcja giznet.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie lifestyle, ciekawostki oraz najnowsze technologie i urządzenia spotykają się, by zapewnić Ci niezapomnianą dawkę inspiracji i fascynujących informacji na temat współczesnego życia! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczne porady dotyczące stylu życia, ciekawostki ze świata nauki i technologii oraz recenzje innowacyjnych urządzeń tworzą przestrzeń do odkrywania niezwykłych możliwości współczesnego świata.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Dysk 2TB
jak włączyć bluetooth w komputerze
jak zrobić dysk Google

Jak zrobić dysk Google?

21 sierpnia 2023

Jesteś zainteresowany reklamą?

jak zrobić dysk Google