Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jaka powinna być dobrej jakości shisha?

5 października 2020

Shisha to jeden z najpopularniejszych sposobów przyjmowania dymu tytoniowego na Bliskim Wschodzie. Od kilkunastu lat, jej popularność w Europie zaczyna mocno wzrastać. Dobrze wykonana fajka wodna będzie służyła nam przez wiele lat, a palenie z niej będzie komfortowe. Zanim dokonamy pierwszego zakupu, łatwo się przyjrzeć przedmiotowi, który chcemy kupić.

Cybuch i wąż

Są to elementy, które w wypadku droższych fajek wodnych nie zawsze dodawane są w zestawie. Jeżeli jednak się w nim znajdują, to warto zwrócić uwagę, czy są odpowiedniej jakości. Cybuch powinien być glazurowany, co znacznie ułatwia utrzymanie go w czystości. Otwór w nóżce musi być równo wykonany. Jakikolwiek naddatek materiału sprawi, że nie będzie się on dobrze trzymał na uszczelce. Otwory rozmieszczone równo na całej powierzchni cybucha umożliwią równomierne spalanie tytoniu. W przypadku węża trzeba zwrócić uwagę na to, czy nie jest zbyt sztywny oraz czy nie śmierdzi gumą/plastikiem. Bardzo dużą zaletą są ustnik i adapter wykonane są z materiału, który można myć w zmywarce.

Korpus

Jest to najważniejszy element shishy. Fajka wodna ze źle wykonanym korpusem nie będzie stabilna oraz szczelna. Żeby łatwo rozpoznać, czy jest dobrej jakości trzeba zwrócić uwagę na jego wnętrze. Gwinty powinny być równie, nieposzarpane i zakończone uszczelką. Warstwa metalu nie powinna mieć żadnych śladów korozji oraz wyszczerbień. Warto sprawdzić zaworki i adaptery, powinny się głado odkręcać. W miejscu łączeń z korpusem również nie powinny mieć żadnych naddatków materiału. Im szersza jest rurka biegnąca przez całą fajkę wodną, tym mniej siły trzeba będzie włożyć w zaciąganie się. Bardzo podnosi to komfort palenia. Dźwięk wydawany przez taką shishę jest znacznie przyjemniejszy, bardziej basowy.

Dzban

Co ciekawe, jest to najdroższy element każdej fajki wodnej. Ponieważ są one wykonywane ręcznie, warto zwrócić uwagę na detale ich wykonania. Gwint powinien być mocno i równo naklejony. W szkle nie powinny pojawiać się żadne odpryski ani bąble powietrza. Ewentualne nierówności dna, można zniwelować prostą, korkową lub gumową podkładką dzięki której fajka wodna będzie stała stabilnie. Dobrą metodą sprawdzania dzbana do shishy jest dokładne obejrzenie go pod mocne światło. Powinno to pokazać wszystkie defekty szkła i malowania. Jeżeli decydujemy się na bardziej unikalne rozwiązania jak dzban akrylowy czy kryształowy, musimy się liczyć z mniejszą dostępnością zamienników. Mimo wszystko, nietypowe materiały zazwyczaj są obrabiane nieco dokładniej.

Redakcja giznet.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie lifestyle, ciekawostki oraz najnowsze technologie i urządzenia spotykają się, by zapewnić Ci niezapomnianą dawkę inspiracji i fascynujących informacji na temat współczesnego życia! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczne porady dotyczące stylu życia, ciekawostki ze świata nauki i technologii oraz recenzje innowacyjnych urządzeń tworzą przestrzeń do odkrywania niezwykłych możliwości współczesnego świata.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Wszystko
Magazyny energii do domu: kompleksowy przewodnik
Wynajem powierzchni magazynowej

Jesteś zainteresowany reklamą?

Wynajem powierzchni magazynowej