Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Fotel dla gracza – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

22 września 2020


Ilość czasu, która spędzamy przed komputerem zwiększa się z dnia na dzień. Pracujemy przy komputerach i jednocześnie spędzamy czas wolny grając w gry. Warto zadbać o swoją wygodę i kupić fotel, który nie tylko zapewni komfort, ale również zadba o nasze zdrowie. Jak powinien być zbudowany idealny fotel dla gracza, który sprawi, że siedzenie przy biurku będzie wygodne i bezpieczne?

Fotel gamingowy – co to jest?

Fotele gamingowe to fotele przeznaczone dla graczy, którzy długie godziny spędzają w pozycji siedzącej przy komputerze. Ich zadaniem jest zapewnienie maksymalnej wygody graczowi, by przez wiele godzin czuł się komfortowo oraz nie odczuwał dolegliwości, które mogą pojawić się w czasie siedzenia.

Fotel dla gracza musi być dużych rozmiarów, najczęściej o kubełkowiej konstrukcji zbliżonej do foteli samochodów. W samochodach ich zadaniem jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa. Jako fotele dla graczy mają zapewnić maksymalną wygodę.

Wygodny fotel dla gracza ma spawany maszynowo stalowy szkielet, który jest wyjątkowo wytrzymały i stabilny. Dzięki dużemu ciężarowi fotel gamingowy jest mocny, co pozwala na swobodne przechylenie się do tyłu bez groźby utraty równowagi. W końcu trzeba pamiętać, że gry komputerowe wyzwalają ogromne emocje, a gracz nie jest w stanie siedzieć prosto bez żadnych spontanicznych ruchów.

Jak chronić kręgosłup?

Wydawać, by się mogło, że siedzenie jest bardzo wygodne i mało kłopotliwe dla kręgosłupa. Nic bardziej błędnego! W momencie gdy siedzimy nasz kręgosłup nie czuje się najlepiej. Człowiek nie została stworzony do siedzenia. Jest dużo gorzej, gdy zaczynamy siedzieć w nieprawidłowej pozycji, a tak dzieje się zawsze, gdy odczuwamy zmęczenie.

Nacisk na kręgosłup w odcinku lędźwiowym to około 140 kg, gdy siedzimy z wyprostowanymi plecami. W momencie, gdy przyjmujemy nieprawidłową pozycję może to być nawet 170 kg. Dlatego właśnie tak ważny jest dobrze wyprofilowany fotel dla gracza.

Kształt siedziska jest kolejnym elementem, który jest bardzo ważny w fotelu dla gracza. Osoby wysokie powinny mieć fotel, który ma dłuższe siedzisko. Osoby niższe w takim samym fotelu gamingowym będą siedziały na krawędzi, co nie jest wskazane. Plecy w takiej pozycji nie dotykają oparcia, a zgięcie kolan nie kończy się równo z fotelem.

Bardzo ważne jest dodatkowe wsparcie w rejonie odcinka szyjnego oraz lędźwiowego. Część foteli dla graczy posiada poduszki, które można samodzielnie włożyć, tak jak tego potrzebujemy. Fotel dla gracza wyższej klasy będzie miała regulację za pomocą pokrętła, którego mechanizm uwypukla lub spłaszcza oparcie.

Kolejnym elementem wyposażenia fotela, który pomaga utrzymać kręgosłup w odpowiedniej pozycji są podłokietniki. Dzięki trzymaniu rąk na odpowiedniej wysokości postawa gracza jest bardziej wyprostowana.

Ważne jest, by podłokietniki w fotelu dla gracza były regulowane. Najkorzystniejsza jest regulacja góra – dół oraz boki. Warto również zwrócić uwagę, czy jest blokada regulacji, która pomaga utrzymać dopasowane położenie podłokietników w nienaruszonej pozycji.

Dużo wygodniejsze są podłokietniki, które mają miękkie pokrycie. Podłokietniki z twardego plastiku przy dłuższym siedzeniu bardzo mocno dają się we znaki.

Komfortowo siedzieć

Materiał, którym jest pokryty fotel gamingowy jest niezmiernie ważny dla komfortu siedzenie. Najwygodniejsza jest skóra, która jest miękka, łatwa do utrzymania w czystości oraz wytrzymała, co pozwoli dobry fotel wykorzystywać przez kilka lat.

Eko skóra jest tańszym rozwiązaniem, ale trzeba wiedzieć, że również mniej wytrzymałym. Niestety oba te obicia mają wadę, która może być kłopotliwa w ciepła dni. Skóra przykleja się do siedziska.

Innym rozwiązaniem są materiały syntetyczne. Są one wygodne, pozwalają na długie siedzenie dzięki wentylacji na siedzisku. Wadą tego rozwiązanie jest trudne czyszczenie materiału, który trzeba prać.

Dobry fotel dla gracza nie tylko wygoda w czasie wielogodzinnych treningów gamingowych, ale przede wszystkim dbałość o swoje zdrowie i komfort kręgosłupa, który w czasie długiego siedzenia jest bardzo mocno obciążony.

Redakcja giznet.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie lifestyle, ciekawostki oraz najnowsze technologie i urządzenia spotykają się, by zapewnić Ci niezapomnianą dawkę inspiracji i fascynujących informacji na temat współczesnego życia! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczne porady dotyczące stylu życia, ciekawostki ze świata nauki i technologii oraz recenzje innowacyjnych urządzeń tworzą przestrzeń do odkrywania niezwykłych możliwości współczesnego świata.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Wszystko
Magazyny energii do domu: kompleksowy przewodnik
Wynajem powierzchni magazynowej

Jesteś zainteresowany reklamą?

Wynajem powierzchni magazynowej