newsportale społecznościowe

Zuckerberg zapowiada przebudowę Facebooka

Facebook w zasadzie jest serwisem, który podlega ciągłym zmianom, nie jest więc żadnym zaskoczeniem, że podczas tegorocznej konferencji F8 Mark Zuckerberg zapowiedział wprowadzenie kolejnych. Tym razem mają być one jednak całkiem poważne.

Po aferze związanej z Cambridge Analytica wiele osób oczekiwało wprowadzenia daleko idących zmian w zakresie tego, w jaki sposób Facebook traktuje dane osobowe swoich użytkowników (i nie tylko ich). I głębokie zmiany zostaną wprowadzone, choć akurat zupełnie nie na tym polu. Zuckerberg zapowiedział bowiem gruntowną przebudowę serwisu, który ma teraz skupiać się na wydarzeniach i grupach, a nie na newsfeedzie.

Nowa mobilna wersja aplikacji Facebooka ma pojawić się już niebawem, a później przebudowa dotknie też wersję desktopową. Jak widać na powyższej ilustracji, wygląd serwisu zmieni się znacznie. Jak zapowiedział Zuckerberg, serwis będzie się od teraz skupiał przede wszystkim na wydarzeniach i grupach, które mają stać się centrum serwisu. Ponadto pojawią się nowe narzędzia i funkcje, które mają na celu ułatwić docieranie do konkretnych grup, takie jak na przykład Spotkaj nowych znajomych, która ma pomóc w znalezieniu osób posiadających podobne zainteresowania.

podobne treści