Giznet.pl

blog tematyczny – ciekawostki, technologie, urzadzenia.

Ciekawostki

Google Grafika – skuteczne narzędzie do wyszukiwania obrazem

Google Grafika – skuteczne narzędzie do wyszukiwania obrazem

Google Grafika to użyteczne narzędzie pozwalające na skuteczne odnajdowanie pożądanych informacji umieszczonych w sieci. Wyszukiwanie obrazem to chętnie wykorzystywane przez użytkowników Internetu w celu znajdowania plików graficznych.

Wyszukiwanie obrazem

Informacje umieszczone w Internecie można znajdować za pomocą danej frazy. Poza tym klasycznym sposobem pozyskiwania danych możliwe jest również wyszukiwanie obrazem. W tym celu wykorzystuje się wyszukiwarkę Google Grafika, z której użytkownicy mogą korzystać już od prawie dwudziestu lat. Umożliwia ona efektywne dopasowywanie wyników do zapytań kierowanych przez internautów. Zapytania te mają postać obrazów, które są przez system analizowane. Nadaje się im określone frazy kluczowe. Do nich dołącza się miniatury grafik oraz źródła umożliwiające dotarcie do pełnowymiarowych oryginałów. Co ważne, system Google Grafika umożliwia filtrowanie uzyskiwanych wyników. Obsługuje również popularne pliki graficzne, takie jak na przykład JPG czy GIF.

Należy jednak pamiętać o tym, aby stosowany podczas wyszukiwania plik nie był zbyt duży. Może się bowiem wówczas okazać, że polecenie wyszukiwania nie zostanie wykonane. Google Grafika oferuje również bardziej zaawansowane opcje wyszukiwania, jak na przykład rozpoznawanie poszczególnych obiektów na zdjęciu. Ponadto, system może stanowić użyteczne narzędzie stosowane w celu wykrywania nieuprawnionego wykorzystania materiałów i łamania praw autorskich. Wreszcie umożliwia on również odnajdowanie interesujących użytkownika przedmiotów, na przykład asortymentu sklepu internetowego. Dzięki tej usłudze można znaleźć nie tylko podobne zdjęcia, ale również informacje dotyczące danego przedmiotu. Można też znaleźć nawet dane na temat miejsca, w których się one znajdują.

Sprawdź: CZY POBIERANIE MUZYKI Z INTERNETU ZAWSZE JEST NIELEGALNE?

google grafika

W jaki sposób można znajdować obrazy w Internecie?

Wyszukiwanie obrazem można wykonać w wieloraki sposób. Każdy z nich jest dość prosty i skuteczny. Po pierwsze można zastosować typowe wykorzystanie słów kluczowych. Jest to jednak zazwyczaj dość trudne. Ponieważ ciężko jest odgadnąć to, w jaki sposób interesujące zdjęcie zostało opisane przez jego autora. W celu szybkiego i efektywnego odnajdywania zdjęć warto zatem wykorzystać inny dostępny sposób. W tym celu znajdując się na określonej stronie z interesującym użytkownika obrazem po naciśnięciu prawego przycisku myszy należy wybrać polecenie: „Szukaj obrazu w Google”.

Istnieje również inna metoda umożliwiająca znalezienie pożądanego obrazu. Polega na wykorzystaniu własnych zasobów danych, lub pochodzących z Internetu, poprzez wyszukiwanie obrazem w polu ładowania plików graficznych. Wśród innych sposobów umożliwiających odnajdowanie obrazów warto wspomnieć o możliwości przesyłania obrazu. Musi odbywać się to wraz z podaniem jego lokalizacji na dysku użytkownika. Inna metoda to też wklejenie adresu URL danej grafiki. W tym przypadku przesłane przez użytkowników obrazy są przechowywane przez maksymalnie siedem dni. Warto również zwrócić uwagę na możliwość wyszukiwania obrazem za pomocą smartfona z Androidem lub iOS czy tabletu. Robi się to z wykorzystaniem polecenia: „Wyszukaj ten obraz w Google” lub „Szukaj z Obiektywem Google”.

Sprawdź: MŁODZIEŻOWY SLANG W OBECNYCH CZASACH

wyszukiwanie obrazem

Dodawanie i usuwanie zdjęć w Google Grafika

W celu dodania danego zdjęcia do zasobów sieci konieczne jest jego umieszczenie na stronie internetowej. Jego publikacja powinna być ogólnie dostępna dla szerokiej rzeszy odbiorców oraz robotów Google. Ponadto, aby wysoko wypozycjonować obraz, trzeba go szczegółowo opisać. To w znacznym stopniu przyczynia się do jego wyświetlenia w pożądanym miejscu. Ponadto, podczas publikacji grafiki należy zwracać szczególną uwagę na wysoką jakość zdjęcia. W przypadku usuwania z wyszukiwarki Google Grafika zdjęć zamieszczonych przez użytkownika konieczne jest podjęcie odpowiednich działań dotyczących jego strony internetowej.

Należy bowiem usunąć wskazane zdjęcie z miejsca źródłowego. Użytkownik nie ma bowiem żadnej możliwości modyfikacji oraz ingerencji w informacje znajdujące się w bazie danych Google. Należy również pamiętać o ważnej rzeczy. Nawet w przypadku usunięcia danego zdjęcia ze strony internetowej użytkownika może być ono nadal wyświetlane w wynikach wyszukiwarki. Przepisy nie regulują bowiem kwestii dotyczących okresu oraz gwarancji skutecznej eliminacji zamieszonego przez użytkownika obrazu w bazie Google.

Udostępnij