Strona główna
Ciekawostki
Tutaj jesteś

„Za pobraniem” – co to znaczy?

1 września 2022 wysyłka za pobraniem

Dobry sklep internetowy będzie miał wiele metod płatności do wyboru. Mnóstwo osób decyduje się na przesyłki kurierskie z dostawą pod same drzwi, co przekłada się na ogromną wygodę, pozwala zaoszczędzić czas. Coraz większą popularnością cieszą się oczywiście paczkomaty, ale nie każdy ma je w pobliżu swojego miejsca zamieszkania. W przypadku zakupów online istotne jest, aby zadbać o bezpieczeństwo. Dobrym wyborem będzie wobec tego wysyłka za pobraniem, szczególnie przy składaniu zamówienia w nowym sklepie. Płatność nastąpi dopiero po odebraniu paczki.

Czym jest wysyłka za pobraniem?

Obecnie bardzo popularne są szybkie przelewy online. Opłacenie przesyłki jeszcze przed jej wysłaniem ma oczywiście wiele zalet, ale nie brakuje również wad. Niestety w internecie są także oszuści, którzy po otrzymaniu płatności nagle przestają odpowiadać na wiadomości, znikają razem z pieniędzmi, a kupujący nigdy nie otrzymuje paczki. Na szczęście można się uchronić przed tego typu niespodziankami. Z pomocą przychodzi między innymi wysyłka za pobraniem. Złożone zamówienie zostanie opłacone dopiero w momencie odebrania paczki. Opłata może zostać dokonana u kuriera lub w punkcie odbioru, w zależności od wybranej metody dostawy. Oznacza to, że za produkt klient zapłaci dopiero potem, jak znajdzie się on fizycznie w jego rękach. Jeszcze kilka lat temu wysyłka za pobraniem była standardem i korzystało z niej większość osób. Obecnie wiele kupujących wybiera jednak przelewy internetowe, płatności blikiem lub nawet kartą kredytową. Jeśli sprzedający narzuca konkretną formę płatności i nie ma opcji za pobraniem, to lepiej zrezygnować z zakupu. Istnieje duże ryzyko, że jest on nieuczciwy.

Dlaczego wysyłka za pobraniem to dobry pomysł?

Wysyłka za pobraniem to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą zadbać o bezpieczne zakupy w Internecie. Można mieć pewność, że płatność będzie dotyczyła zamówionego towaru, zgodnie z zawartą umową. Znika obawa o to, że paczka nie dotrze pod wskazany adres. Najlepszym rozwiązaniem będzie otwarcie przesyłki przy kurierze, aby sprawdzić, czy towar jest zgodny z zamówieniem, nie uległ uszkodzeniu w transporcie. Jeśli na paczce znajdują się ślady otwierania lub jest ona zniszczona, to nie należy jej odbierać. Powinno się spisać protokół szkody przy kurierze. Wysyłka za pobraniem to duże udogodnienie dla kupujących ze względu na łatwą rezygnację z transakcji. Nie będzie trzeba czekać na otrzymanie zwrotu pieniędzy, na co sprzedawca ma sporo dni. W przypadku przesyłki za pobraniem można zrezygnować w każdej chwili. Wystarczy nie odebrać paczki, nie płacić się za nią kurierowi. Nie trzeba nawet informować o odstąpieniu od umowy. Warto też wiedzieć, że wysyłka za pobraniem przyśpiesza nadanie paczki. Sklep nie musi czekać na zaksięgowanie wpłaty od kupującego. Oznacza to, że wystarczy spakować zamówione produkty i je wysłać. Płatność za pobraniem zapewnia również większą prywatność. Nie trzeba robić żadnych transakcji internetowych. Będzie to również świetna opcja, jeśli ktoś planuje zrobić komuś niespodziankę, kupić w tajemnicy, bo nie zostaną żadne ślady w historii konta bankowego.

Wynajem powierzchni magazynowej

Redakcja giznet.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie lifestyle, ciekawostki oraz najnowsze technologie i urządzenia spotykają się, by zapewnić Ci niezapomnianą dawkę inspiracji i fascynujących informacji na temat współczesnego życia! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczne porady dotyczące stylu życia, ciekawostki ze świata nauki i technologii oraz recenzje innowacyjnych urządzeń tworzą przestrzeń do odkrywania niezwykłych możliwości współczesnego świata.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Strategie fulfillment dla wzrostu e-sklepu
grunt podkładowy
ombre

Jesteś zainteresowany reklamą?

ombre