newssmartfonyWiadomość główna

ZTE Kis już w Polsce

Polski operator komórkowy – Play (podobnie jak m.in. brytyjska sieć Virgin Mobile UK) już dziś wprowadził do swojej oferty tani, „niskobudżetowy” smartfon ZTE Kis.

Urządzenie, co raczej nie stanowi żadnej niespodzianki, zdecydowanie nie zalicza się do grona najwydajniejszych smartfonów świata. ZTE Kis, jak na typową budżetówkę przystało, posiada jednordzeniowy, taktowany zegarem 800MHz procesor Qualcomm MSM7225A, 256MB RAM-u, 200MB-0wą pamięć wewnętrzną (rozszerzalną do 32GB z pomocą karty micro SD), 3,2-megapikselową kamerę (z fleszem i autofocusem), łączność WiFi, moduł Blutetooth 2.12, a także utrzymującą go przy życiu, 1400mAh baterię. Całość zamknięto w ważącej 120g, szaroburej obudowie o wymiarach 114.4×61.6×11.5mm, z której wystaje zgrabny, 3,5-calowy wyświetlacz TFT o rozdzielczości 480×320 pikseli (HVGA). Szału ni ma. Urządzenie (co specjalnie nie dziwi i na pewno nie wpływa korzystnie na jego ostateczną ocenę) pracuje pod kontrolą mocno podstarzałego Androida 2.3 Gingerbread.

ZTE Kis (w jednej z taryf Play) będzie dostępny do nabycia już za złotówkę. Przy okazji – Play obniżył ceny (nie wszystkie) za HTC Wildfire S, Samsunga i9001 Galaxy S + i kamerę RBM GoPro HD Helmet Hero. Z nowym cennikiem można zapoznać się tutaj.

[androidcentral, play]

podobne treści