grynews

Zobacz, które gry podobały się piratom najbardziej w tym roku

Call of Duty: Black Ops jest nie tylko najszybciej sprzedająca się grą na świecie (zarobiła już miliard dolarów), lecz również jedną z najczęściej nielegalnie kopiowanych. Poznajcie pozostałych medalistów Piractwa 2010.

Serwis TorrentFreak przygotował zestawienie gier na wszystkie platformy, będących najczęściej branymi na celownik przez piratów. Black Ops na pecety zdobyło pierwsze miejsce z wynikiem 4,2 miliona nielegalnych pobrań, tuż za nią znalazły się: Bad Company 2 (3,96 miliona pobrań) oraz Mafia II, Mass Effect 2 i Starcraft II.

Posiadacze Xboxów mieliby duży wkład z jeszcze „lepszy” wynik najnowszej odsłony gry z serii Call of Duty – dorzuciliby od siebie aż 930 tysięcy pobrań gry, na którą nie wydali ani grosza. Pomimo prawie miliona nielegalnie utworzonych kopii gry, Black Ops nie zostało najczęściej piraconą grą na konsolę Microsoftu. Jest nią Dante’s Inferno z wynikiem 1,280,000 pobrań. Na Wii królowała w tym roku (i wydana w maju) gra Super Mario Galaxy 2 (1,470,000). O piratach na konsole PlayStation cichosza. [TorrentFreak]

podobne treści

  • pio11

    Sony nie ma się co martwić. Jeszcze trochę minie czasu zanim sposób łamania konsoli po pierwsze stanieje, po drugie stanie się popularny.

  • Igor Wiśniewski

    A o tym, że posiadacze Xboxów wiećej Alan Wake ściągnęli niz kupili to nie mozna było wspomnieć? Popsułoby jakiś krystaliczny obraz konsol czy co? A SC II jest w taki sposób wydany, że ściągnięty nie oznacza spiracony.