newsWiadomości promowane

Znikający tusz uratuje budżet przedsiębiorstwa oraz lasy


Biuro bez papieru? Piękna koncepcja, ale każdy, kto czasem zagląda do księgowości i sekretariatu swojej firmy widzi, że era całkowitej cyfryzacji dokumentów jeszcze nie nadeszła. Marka Toshiba prezentuje więc rozwiązanie, które przynajmniej pomoże wykorzystywać papier wielokrotnie.

Toshibie zależy pewnie bardziej na utrzymaniu sprzedaży drukarek niż na ratowaniu drzew, co nie znaczy, że opracowanie technologii usuwania nadruków nie jest osiągnięciem.

System działa w prosty sposób: papier jest zadrukowywany specjalnym – można by rzec, „sympatycznym” – tuszem, który wygląda zwyczajnie, ale po podgrzaniu… traci kolor. Otrzymujemy więc czystą kartkę papieru, którą można ponownie wykorzystać. Co najmniej pięć razy, lecz nie bez końca. Pokłady „anulowanego” tuszu, które nawarstwiają się na kartce, w pewnej chwili uniemożliwiają ponowne zadrukowanie papieru.

Aby korzystać z tego rozwiązania, wystarczy zakup odpowiednich tonerów do biurowego ksero. Wykorzystywany papier jest zupełnie zwyczajny.

Nie będzie też trzeba się obawiać, że z dymem pójdzie ważny dokument – w razie potrzeby maszyna zeskanuje każdą treść przed usunięciem i wyśle dokument na firmowy serwer. W jeszcze bardziej ekologicznej wersji cyfrowej.

Toshiba zapowiada, że wykorzystujące nowatorską technologię kserokopiarki pojawią się na rynku jeszcze w tym roku. Na razie w wersji monochromatycznej (niebieskiej), lecz prace nad kolorową już trwają. [DigInfo]

podobne treści