newssprzęt

Znamy wygląd i cenę Sony PlayStation 4

Nareszcie jakieś konkrety. Tak jak tego oczekiwaliśmy – Sony nie pozostało dłużne Microsoftowi i wreszcie ujawniło przybliżoną datę premiery kolejnej generacji swej hitowej konsoli PlayStation.

Zgodnie z deklaracjami Japończyków – urządzenie ukaże się na rynku w najlepszym z możliwych momentów, czyli w okolicach tegorocznych świąt. Według zapowiedzi, jego początkowa cena będzie wynosić dokładnie 399 dolarów, czyli aż o 100 dolarów mniej niż w wypadku konkurencyjnego Xboxa One. Kto wie – być może Microsoft jednak zdecyduje się na utworzenie osobnego wariantu konsoli bez wbudowanego (i drogiego) czujnika Kinect.

Przy okazji – przedstawiciele Sony postanowili rozwiać kilka wątpliwości dotyczących wyglądu i specyfikacji nowego PlayStation. Zgodnie z treścią wczorajszych prezentacji, urządzenie będzie dysponować 500 GB-owym dyskiem twardym i ukaże się na rynku w droższej o 60 dolarów wersji z wbudowanym czujnikiem PlayStation 4 Eye.

Co więcej, w przeciwieństwie do cacka konkurencji, konsola nie posiada żadnych restrykcji dotyczących korzystania z używanych gier, a to oznacza, że będzie można bez żadnych problemów uruchomić na niej odkupione lub pożyczone tytuły. Jakby tego mało – PlayStation 4 nie będzie wymagać od użytkownika stałego podłączenia do sieci. A oto jak konsola prezentuje się w pełnej krasie.

Źródło: TechRadar.com

podobne treści