film

Znamy obsadę serialu Gotham

Cztery z głównych postaci, które będą pojawiały się w serialu Gotham, tworzonym przy współpracy Fox i Warner Bros. Television zostały już obsadzone. Bez zbędnych opóźnień, przedstawiamy Wam między innymi odtwórców roli Pingwina i Alfreda.

Robin L. Taylor (Druga Ziemia, The Walking Dead) zagra Oswalda Cobblepota, znanego wszystkim jako Pingwin. Z umysłem mistrza szachów i moralnością szakala, Oswald Cobblepot jest psychopatą niskiego poziomu, pracującego dla gangstera Fisha Mooney. Chowa swoją sadystyczną żądzę władzy za grzecznymi manierami.


Zabryna Guevara (Tożsamość szpiega, 1300 gramów) zagra Kapitan Essen. Szefoa Gordona w wydziale zabójstw GCPD, Kapitan Essen balansuje dwa światy: polityki i policji.

Sean Pertwee (Ukryty wymiar, Equilibrium) zagra Alfreda Pennywortha, byłego marine ze wschodniego Londynu. Alfred przez wiele lat lojalnie służył Wayne’om, jednak teraz, w obliczu ich śmierci jest bardzo opiekuńczy względem młodego Bruce’a Wayne’a.

Erin Richards (Przygody Merlina, Open Grave) zagra Barbarę Kean, wyszukaną lekarkę i narzeczoną Jamesa Gordona, która wspiera swojego przyszłego męża w każdej sytuacji, co może być ciężkie w tak skorumpowanym mieście, jak Gotham.

Seria będzie podążała śladami młodego Jamesa Gordona, członka Departamentu Policji Gotham City i złoczyńców, którzy to miasto rozsławili. Opowiadać będzie o początkach młodego policjanta w jednym z najmroczniejszych miast świata. W serialu Gordon jeszcze nie spotkał Batmana i nie będzie on częścią tej produkcji.

Postać komisarza pojawiła się już w pierwszym komiksie Billa Fingera i Boba Kane’a, w 1939 roku. Gordon miał swój udział w sporej części komiksów i filmów, jak chociażby w Mrocznym Rycerzu, gdzie został sportretowany przez Gary’ego Oldmana. Batman oraz Superman to dwie najcenniejsze postacie w świecie DC.

Jest to pierwszy od bardzo długiego czasu serial powstający na podstawie postaci ze świata zamaskowanego mściciela. Całością serii będzie opiekował się Bruno Heller, scenarzysta i producent Mentalisty. Obok Gotham, na przyszły sezon zaplanowana jest również premiera Flash, którą tworzyć będą dla CW Greg Berlanti i Andrew Kreisberg, odpowiedzialni za Arrow.

podobne treści