film

Znamy daty Obecności 2 i spin-offu o Annabelle

Warner Bros. Pictures poinformowało o swoich planach na przyszłość. Już w przyszłym roku widzowie będą mogli oglądać drugą część tegorocznego hitu, Obecności, a jeszcze w tym roku spin-off tego filmu, czyli opowieści o jednej z lalek, wcześniej zatytułowanej imieniem zabawki, Annabelle. Obecność 2 pojawi się więc 23 października 2015 roku, a film o Annabelle wejdzie do kin już niedługo, bo 3 października tego roku.

Annabelle, porcelanowa lala, jest stworzona na podstawie prawdziwej historii, w której para studentek twierdziła, iż lalka jest opętana przez ducha. Historia pokazała jednak – jak przedstawiono to w oficjalnych, prawdziwych raportach i w Obecności – że lalka nie została opętana przez ducha, a, jak wywnioskowali Ed i Lorraine Warren (grani przez Patricka Wilsona i Verę Farmigę), przez demona, który za cel postawił sobie odebranie dusz dziewczynom.

Jeśli chodzi o spinoff serii, reżyserem miał być John R. Leonetti, dyrektor zdjęć z oryginalnego filmu, jednak na tą chwilę produkcja pozostaje bez reżysera. Scenariusz tworzą bracia Hayes, którzy napisali skrypt pierwszej części filmu. Czy James Wan, reżyser pierwszej Obecności będzie w jakikolwiek sposób współpracował nad przeniesieniem strasznej lalki na ekran, na razie nie wiadomo, gdyż jest zajęty pracami nad Szybkimi i Wściekłymi.

O drugim tytule wiadomo na razie niewiele. Obecność 2, jakkolwiek zostanie przetłumaczony tytuł tym razem, ma opowiadać o pewnej sprawie z lat siedemdziesiątych, kiedy Ed i Lorraine otrzymali informację z Enfield w Wielkiej Brytanii, gdzie dwie siostry miały być rzekomo opętane. Nie wiadomo na razie, czy Vera Farmiga i Patrick Wilson powrócą w drugiej części filmu, jednak po sukcesie, jaki odniosła pierwsza można śmiało przypuszczać, że to tą dwójkę znów będziemy oglądać w roli małżeństwa poszukującego duchów.

podobne treści