samochody

Zmodyfikowany Android 7.0 trafi do samochodów

Google nawiązało współpracę z Fiat Chrysler Automobiles, której owocem ma być adaptacja Androida 7.0 do potrzeb samochodów produkowanych przez koncern.

Pierwsza prezentacja systemu operacyjnego nazwanego Uconnect, ma odbyć się już teraz, podczas rozpoczynających się właśnie targów CES. Najbardziej zauważalną zmianą będzie oczywiście przystosowanie interface’u do tego, by można było w wygodny sposób obsługiwać go w samochodzie. Można spodziewać się więc dużych i wyraźnych elementów, a ilość wyświetlanych informacji zostanie ograniczona do niezbędnego minimum.

Jak w przypadku innych rozwiązań z Mountain View, tu także można spodziewać się integracji z usługami oferowanymi przez Google. Nie zabraknie więc map, nawigacji ani obsługi asystenta Google. Dodatkowo pojawią się oczywiście aplikacje przygotowywane przez zewnętrznych deweloperów, spośród których Google wymienia między innymi Spotify, Pandorę, NPR One czy Pocket Casts.

Google ma już na koncie sporo osiągnięć związanych z samochodami i nie chodzi tu tylko o prowadzone w Mountain View badania nad autonomicznymi pojazdami. Współpraca z koncernem Fiat Chrysler ma być kolejnym, po Android Auto, krokiem w stronę ekspansji na rynku motoryzacyjnym poprzez zaimplementowanie w samochodach pełnego, ale odpowiednio zmodyfikowanego Androida. Ale na tym współpraca się nie kończy – koncern udostępnił niedawno oddziałowi Google zajmującemu się technologią autonomicznej jazdy sto samochodów Chrysler Pacificas, które wyekwipowano już w odpowiednie sensory Google. Niewykluczone więc, że to Fiat Chrysler będzie pierwszym partnerem, z którym Google zrealizuje swoją nową strategię rozwoju technologii autonomicznej jazdy.

Zdjęcie: Flickr/Martin Abegglen

podobne treści