mobilenewssmartfony

Zmodyfikowana ładowarka zhackuje sprzęt Apple w minutę

Urządzenia mobilne Apple są generalnie uważane za dość bezpieczne. Badacze z Georgia Institute of Technology postanowiło to sprawdzić na własne oczy. I okazało się, że każde urządzenie z iOS można zhackować w minutę. Wystarczy specjalnie spreparowana ładowarka.

Na konferencji Black Hat, która odbędzie się w lipcu, trzech amerykańskich specjalistów od bezpieczeństwa ma zaprezentować sposób na to by w niewidoczny sposób zainstalować na urządzeniach z najnowszym iOS jakiekolwiek oprogramowanie. Naukowcy uważają, ze ich odkrycie jest „alarmujące”:

„Pomimo wielu mechanizmów obronnych wbudowanych w iOS, udało nam się bez wiedzy użytkownika zainstalować oprogramowanie na aktualnej generacji urządzeń Apple, działających pod kontrolą najnowszego oprogramowania systemowego. Wszyscy użytkownicy zostali zainfekowani a nasze podejście nie wymagało jailbreaku systemu czy interwencji użytkownika.”

Sama zmodyfikowana ładowarka jest trochę większa od standardowej i wykorzystuje miniaturowy komputer BeagleBoard sprzedawany przez Texas Instruments za około 45 dolarów. Do czasu konferencji szczegóły techniczne ataku pozostaną tajemnicą, w lipcu zespół ma go zademonstrować przed publicznością wraz z rozwiązaniami, które Apple powinno wprowadzić, by zagrożenie z tej strony zostało wyeliminowane.

Zdjęcie: Flickr/Digitalnative

podobne treści