aplikacje

Zemsta Świń, czyli sequel Angry Birds

Wydawca przebojowej gry Angry Birds, fińska firma Rovio, planuje premierę kolejnej aplikacji z serii. 27 września pojawią się Bad Piggies w wersjach na iOS, Androida i komputery Mac. Cena ściągnięcia gry na smartfona wyniesie dolara, koszt wersji na urządzenia stacjonarne nie został podany. Wkrótce potem ma się też ukazać Bad Piggies na Windows 8, Windows Phone i pecety.

Jak wynika z tytułu aplikacji, głównymi bohaterami rozgrywki stały się Świnie znienawidzone przez Wściekłe Ptaki. Postaci drugoplanowe w Angry Birds mają rzesze zwolenników, więc z pewnością znajda się chętni do zakupienia gry z udziałem Świnek.

Fabuła nowej aplikacji została umiejscowiona w tym samym świecie, co poprzedni hit. Świnie zostały rozbitkami na bezludnej wyspie i pragną dostać się do pysznych jaj, więc muszą budować różne pojazdy, które mogłyby im ułatwić zdobycie pożywienia. Ptaki w grze nie występują, a Świnie są przedstawione jako bardzo sympatyczne postaci.

Aplikacja powstawała rok i podobno jest równie uzależniająca, co poprzedniczka. Interfejs gry jest intuicyjny, a zadanie użytkownika polega na bezbłędnym złożeniu pojazdu.

Po Angry Birds i licznych tematycznych wersjach przygód Ptaków zespół Rovio wydał aplikację o innej tematyce. Amazing Alex odniósł krótkotrwały sukces, lecz daleko mu do popularności Angry Birds. Bad Piggies to bezpieczniejsze przedsięwzięcie: fanklub Świń już istnieje. Wydawcy maja nadzieję, że nowa gra pozwoli zarobić, podobnie jak Wściekłe Ptaki, nie tylko na aplikacji, ale i na sprzedaży licencji. Jak wiemy, zabawek, książek i setek gadżetów z Angry Birds nie brakuje. [Fast Company, Telegraph]

podobne treści