gadżety

Zegarek powiadomi, ze dzwoni twój iPhone

Z pozoru analogowy zegarek Eco-Drive Proximity marki Citizen wcale nie jest „inteligentny”. Nikt nie zwróciłby też uwagi na widoczne dookoła tarczy słowa napisane niewielkimi literami. Gdyby się jednak przyjrzeć, są tam napisy „Mail” i „Call”, czyli dyskretne powiadomienia o tym, że warto sięgnąć do kieszeni po smartfona.

Proximity łączy się z iPhonem 4S (i będzie łączyć się z nowszymi modelami) za pomocą łączności Bluetooth 4.0. Kiedy urządzenie mobilne odnotuje np. nadchodzące połączenie, niewielka dodatkowa wskazówka przesunie się w kierunku odpowiedniego miejsca na tarczy. Dzięki temu będziemy wiedzieli, czy ktoś próbuje się z nami skontaktować nawet wtedy, gdy wyłączymy dźwięk w iPhonie. Inna funkcja Proximity polega na znajdywaniu smartfona, który się zapodział – zakopany pod poduszkami lub pozostawiony w toalecie iPhone w razie potrzeby zgłosi się sygnałem dźwiękowym.

Zegarek pojawi się w sprzedaży jesienią w cenie 550 dolarów, więc do najtańszych akcesoriów do iPhone’a Proximity nie należy.  [A Blog To Read, Engadget]

podobne treści