news

Zdumiewające odkrycie w wiejskiej stodole

Fernando Aguerre dokonał niesamowitego odkrycia. W małej wiosce w Argentynie, w zabytkowej stodole, natrafił na karawany. Wszystko to Cadillaki z fantastycznie rzeźbioną, wykładaną drewnem karoserią.

Historia tych odnalezionych wozów pozostaje w dużej mierze nieznana, podobnie jak i tożsamość artysty, który je zbudował. Bez względu na ich pochodzenie, są to niewątpliwie jedne z najbardziej niesamowitych pojazdów pogrzebowych, jakie kiedykolwiek stworzyła ludzka ręka.
The Amazing Vintage Funeral Cars Of Argentina

Powyższa para pojazdów została znaleziona w stodole wraz innymi starymi karawanami. Aguerra zapragnął mieć je na własność w momencie, gdy je zobaczył. Obydwa wozy przyszły na świat w 1942 roku, w serii specjalnych czterodrzwiowych sedanów Cadillac Fleetwood z silnikiem V8 4×2 i rozstawie osi 332.5 cm. Zostały one prawdopodobnie przerobione na ekskluzywne karawany przez mało znanego wytwórcę powozów Hermida y Nazzi.

Aguerra bardzo ostrożnie wydobył oba samochody ze stodoły i poddał je dokładnemu czyszczeniu, zanim zostały zawiezione do jego przestronnego warsztatu. Tak, jak większość pojazdów pogrzebowych, tak i te prowadziły względnie spokojny żywot. Toteż choć trochę odpadała farba, to drewno pod nią było w bardzo dobrym stanie. Aguerra najpierw postanowił odrestaurować kwiecisty karawan i znalazł już człowieka, które był w stanie podołać zadaniu.

Rezultat mówi sam za siebie. Odnowiony, kwiecisty pojazd budzi zrozumiały podziw z domieszką lęku. Ciekawe, jak zaprezentuje się ten drugi? Tutaj zobaczycie więcej zdjęć tych perełek. [Jalopnik, Hemmings]

podobne treści

 • acufa

  ‚Względnie spokojny żywot karawanu”-co za głębia godna filozofa.
  Drewniane okładziny na ostatnią drogę , najwyższej próby…

 • arekabat

  Najpierw piszecie:
  Historia tych odnalezionych wozów pozostaje w dużej mierze nieznana, podobnie jak i tożsamość artysty, który je zbudował.

  a potem:
  Obydwa karawany przyszły na świat w 1942 roku, w serii specjalnych czterodrzwiowych sedanów Cadillac Fleetwood z silnikiem V8 4×2 i rozstawie osi 332.5 cm. Zostały one przerobione na ekskluzywne karawany przez mało znanego wytwórcę powozów Hermida y Nazzi.

 • lukaszk26

  aż chce się umierać