film

Zdobywca Oscara prowadzi rozmowy na temat spin-offa Harry’ego Pottera

Na początku ubiegłego roku dowiedzieliśmy się, że powstaną jeszcze trzy filmy w uniwersum Harry’ego Pottera. Jednym z nich będzie zaplanowany na przyszły rok spin-off Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, czyli opowieść o pewnym poszukiwaczu magicznych zwierząt. Teraz okazuje się, że, oficjalnie już, rozmowy w sprawie przyjęcia głównej roli w produkcji opartej na twórczości J.K. Rowling prowadzi Eddie Redmayne, zdobywca tegorocznego Oscara za najlepszą rolę pierwszoplanową za film Teoria wszystkiego.

Zdobywca najważniejszej statuetki filmowej ostatnio wystąpił w zdeptanym przez krytyków przedsięwzięciu sci-fi rodzeństwa WachowskichJupiter: Intronizacja. Wcześniej odebrał nagrodę za rolę Stephena Hawkinga, a w 2012 roku pojawił się u boku największych gwiazd kina w Les miserables: Nędznicy.

Oczywiście nie zobaczymy w Fantastycznych zwierzętach samego Harry’ego Pottera. Filmy zostaną stworzone na podstawie księgi, która w tej serii występowała. Głównym bohaterem – rola, na temat której rozmawia Redmayne – nowej produkcji Warner Bros. będzie magizoolog Newton „Newt” Scamander, poszukiwacz magicznych zwierząt i zarazem autor fikcyjnej publikacji na temat tej dziedziny magicznych nauk, która jest obowiązkową pozycją dla pierwszorocznych studentów. Książka ta wydana została przez Scamandera w 1927 roku i jest wykorzystywana (także przez Harry’ego) do nauki opieki nad magicznymi stworzeniami. Film będzie podążał śladami autora i towarzyszył mu podczas przygód, które ostatecznie doprowadziły do napisania jego książki.

Z oficjalnych informacji wiadomo tylko tyle, że Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć będą scenariuszowym debiutem J.K. Rowling, autorki książek o Harrym Potterze, która opracuje skrypt do trylogii. Nie podano jeszcze żadnych szczegółów odnośnie tego, kiedy produkcja miałaby się rozpocząć. Premiera reżyserowanego przez Davida Yatesa (cztery ostatnie części Harry’ego Pottera) filmu zapowiedziana została na 18 listopada 2016 roku.

podobne treści