news

Zdjęcia 3D na NEXach

Firma Sony udostępniła aktualizację oprogramowania układowego aparatów z wymiennymi obiektywami NEX-5 / NEX-3, dzięki której będzie można wykonywać zdjęcia 3D.

Dostępna już do pobrania z witryny pomocy technicznej Sony Europe, darmowa aktualizacja, która wprowadza kilka usprawnień wydajności oraz tryb panoramy 3D. Ta funkcja pozwala w prosty sposób rejestrować imponujące, niezwykle rozległe, trójwymiarowe panoramy.

Wystarczy wcisnąć spust migawki i przemieszczać aparat w lewo i w prawo. Urządzenie wykona wówczas serię zdjęć i automatycznie połączy je w panoramiczną fotografię, która będzie zawierała informacje o głębi. Taką panoramę można następnie oglądać w trzech wymiarach na podłączonym telewizorze 3D.

Aktualizacja zapewnia też inne udoskonalenia aparatów NEX-5 / NEX-3. Należą do nich:
– Poprawa zdjęć wykonywanych w „normalnym” trybie panoramy 2D;
– Mniejszy pobór energii po wyłączeniu aparatu;

– Szybszy rozruch w słabym oświetleniu.

Aktualizacji wymagają tylko aparaty NEX-5 / NEX-3 z oprogramowaniem układowym w wersji 01. Aparaty dostarczone z oprogramowaniem układowym w wersji 02 lub wyższej są już zaktualizowane i mają nowe funkcje i ulepszenia. Wersję oprogramowania układowego można sprawdzić, wybierając [MENU]/[SETUP]/[VERSION]. Zarejestrowani użytkownicy aparatów NEX-5 / NEX-3 otrzymają wiadomość o aktualizacji pocztą

elektroniczną.

podobne treści