news

Zawody w rzucaniu telefonem

Na Białorusi odbyły się ósme zawody w rzucaniu telefonem komórkowym na odległość. Poważnie. Brzmi dziwnie? Że niby na Białorusi nie mają już czym rzucać? 

Rozumielibyśmy, jeżeli mowa byłaby o takich zawodach w Finlandii – 21 sierpnia w miejscowości Savonlinna miały się odbyć międzynarodowe zawody w rzucie komórką na odległość. Niestety z niewiadomych przyczyn zostały odwołane. Rekord z 2007 roku (95 metrów i 83 centymetry) nie został pobity. Nie trzeba było wiele, żeby wziąć udział w zawodach. Wystarczyło się zapisać i przynieść telefon ważący co najmniej 220 gramów. Na pocieszenie mamy informację, że i u nas zdarzają się takie zawody – 9 maja bieżącego roku można było porzucać makietą telefonu Emporia na warszawskim AWFie. 

Pytanie – po co organizować tak dziwne zawody? W końcu co kraj to obyczaj – w Hiszpanii obrzuca się zbiorowo pomidorami, Szkoci miotają na odległość ogromne pnie drewna. W Internecie znalazłem też informacje o Mistrzostwach Świata w Rzucie Młotkiem do Telewizora (dla chętnych – w Bałągu koło Jonkowa pod Olsztynem). W poprzednim roku odbyła się 19. edycja tych zawodów. Niewiarygodne.  

Niezależnie od tego, co sądzicie o takich konkursach, zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia, które odbyło się na Białorusi. ​

podobne treści