news

Założyciel Facebooka rozdaje majątek

Znalazłszy się w klubie zamożnych, Mark Zuckerberg postanowił dołączyć
do inicjatywy charytatywnej pozostałych miliarderów, Billa Gatesa,
Warrena Buffeta i George’a Lucasa. Łącznie już ponad 50 bogaczy
obiecało, że większość majątku odda potrzebującym.

Zuckerberg znalazł się w grupie 16 miliarderów, którzy właśnie dołączyli do sierpniowej inicjatywy Gatesa i Buffeta Giving Pledge. Wszyscy obiecali, że większość majątku przekażą na konta organizacji charytatywnych. To największe tego typu przedsięwzięcie w historii filantropii.

Wśród 16 nowych sygnatariuszy Obietnicy znalazł się też współzałożyciel America OnLine, Steve Case i inna postać z Facebooka, Dustin Moskovitz.

Na razie nie znamy listy organizacji, które otrzymają wsparcie od Giving Pledge, ale, znając Gatesa, grosik na ochronę środowiska się znajdzie.

Pieniądze się przydadzą. Amerykańskie organizacje charytatywne odnotowały w ubiegłym roku 3,6-procentowy spadek przychodów z 315 miliardów dolarów w 2008 roku do 303 miliardów w 2009 roku. [WSJ]

podobne treści

 • alejaja

  On nic nie rozdaje.

  Wybraliście taki tytuł żeby rozdmuchać oglądalność i zarabiać na ruchu sieciowym z reklam.
  —-
  Bogaci Amerykanie jedynie podpisują niewiążącą deklarację, że po śmierci część ich pieniędzy zostanie przeznaczona na cele charytatywne. W każdej chwili mogą zmienić decyzjęTo tylko po to, by publika pochwaliła decyzję. Reklama osoby – a po śmieci nikomu kasa nie potrzebna.

 • Anonim

  oj wcale nie chodzi o reklamy, Ankę naprawdę fascynują takie tematy ;D

 • 1.patryk.4

  Ostatnio słyszałem o jakimś bogaczu, który podobno rozda swój majątek pośmiertnie każdemu, kto napisze ile by potrzebował (oczywiście w racjonalnych ilościach). Podobno było nawet takie info w Forbes’ie. Czy to prawda?

 • Anonim

  nie wiem czy to prawda ale to na pewno genialny sposób żeby mnóstwo ludzi życzyło Ci śmierci ;]