fotonews

Zabawy z przekłuwanymi balonami

Edward Horsford nieraz zdołał uchwycić moment, w którym napełniony wodą balon zostaje przekłuty. Fotograf pracuje sam, do robienia niesamowitych zdjęć wystarczy mu Nikon D200, dobre oświetlenie i balony z wodą.

Dostrzeżenie momentu „wybuchu” jest możliwe dzięki superkrótkiemu czasowi ekspozycji, który wynosi tylko 1/40000 sekundy! Pomocny jest też flesz aktywowany przez odgłos pękającego balonu.

Już raz pisaliśmy o Horsfordzie, ale nowym zdjęciom nie sposób się oprzeć. Jeszcze więcej dzieł fotografa na jego koncie na Flickr. [Flickr, Daily Mail]

podobne treści

 • info

  od kiedy Nikon d200 ma dostępny czas 1/40000???

 • nima

  Zapewne chodzi o czas błysku. Fakt, trochę wprowadza w błąd.

 • KartofeL

  Mam cyfrową lustrzankę już parę lat, czytam książki o fotografii, różne artykuły, informacje w internecie itp. ale z określeniem czas ekspozycji spotykam się po raz pierwszy. Droga Anno Piwnicko oświeć nas ciemnych użytkowników internetu cóż to oznacza.

 • tristisanima

  No to widocznie ch….e książki czytasz, bo takie pojęcie jak czas ekspozycji jak najbardziej funkcjonuje w fotografii. Czas ekspozycji, to ni mniej, ni więcej, jak czas na jaki jest wystawiony materiał światłoczuły (klisza światłoczuła, matryca nowoczesnych aparatów) na działanie promieni świetlnych. Następnym razem zanim zaczniesz krytykować, doucz się.