smartfony

Za trzy dni Canonical udostępni testową wersję Ubuntu Phone OS

Gotowi na testowanie Ubuntu Phone OS? Już za trzy dni właściciele Galaxy Nexusa oraz Nexusa 4 będą mogli na własnej skórze przekonać się jak wygląda testowa wersja mobilnego systemu operacyjnego Canonical.

Już w czwartek 21 Canonical udostępni testową wersję Ubuntu Phone OS przystosowaną do działania na smartphone’ach Samsung Galaxy Nexus oraz Nexus 4 a wraz z nią kod źródłowy, SDK oraz narzędzia programistyczne potrzebne do zainstalowania systemu operacyjnego na obu urządzeniach.

Testowa wersja Ubuntu Phone OS przeznaczona jest dla deweloperów, którzy dzięki dostępowi do urządzeń wyposażonych w ten system będą mogli rozpocząć prace nad własnymi aplikacjami. Głównym celem Canonical jest oczywiście godne przygotowanie gruntu pod oficjalną premierę Ubuntu Phone OS, która ma mieć miejsce w październiku. W tym samym czasie pojawić ma się także Ubuntu 13.10, które będzie dla Ubuntu małą rewolucją – od tej wersji wszystkie programy pisane w środowisku Qt/QML mają mieć możliwość uruchomienia na dowolnej platformie wykorzystującej Ubuntu, niezależnie od tego czy będą te telewizory, komputery, tablety czy smartphone’y.

podobne treści