designnews

Z parasolem na rowerze zajedziesz niekoniecznie daleko

Pod parasolem jest bardziej sucho, lecz widać spod niego znacznie mniej. Może dlatego doczepianie tego narzędzia do ochrony przed deszczem do rowerów nie jest popularne? Producenci Uberhood się tym nie przejęli.

Aerodynamiczny parasol zatrzymuje deszcz, ale został też zaprojektowany tak, by „ciąć” powietrze, tylko minimalnie utrudniając jazdę. Specjalna powłoka daje również ochronę przed promieniami słonecznymi.

A teraz pytanie, czy naprawdę warto rozstawać się z 79 dolarami, by przyczepić do roweru coś, co ogranicza widoczność i spowoduje jeszcze większe obrażenia po upadku? [Uberhood, Bike Snob NYC]

podobne treści

  • karpiozoo

    Pomysl wydaje mi sie dosc ciekawy i dla zagorzałych cyklistów znajdzie zastosowanie , ja dojeżdżając do pracy nie chciałbym zmoczyć sobie koszuli :)

  • rysiek232

    Ale czy nie można o wiele lepiej zrobić przeźroczystej folii na stelażu drucianym dokręcanym do ramy pod siodłem i blisko główki ramy.W ten sposób aby folia(trochę grubsza) tworzyła coś w rodzaju daszku. http://ifotos.pl/zobacz/beztytuuj_rprxpra.jpg/