aplikacjeportale społecznościowe

YouTube zapowiada YouTube Music

Popularny serwis wideo ogłosił już oficjalnie, że zamierza zająć się strumieniowaniem muzyki. Dlatego już 22 maja zadebiutuje YouTube Music.

Choć YouTube Music będzie kolejną usługą strumieniowania muzyki, nad konkurencją ma wiele przewag, choć nawet jeszcze nie wystartowała. I nie chodzi wcale o to, że, jak podaje YouTube, dzięki nowej usłudze świat muzyczny będzie łatwiejszy do odkrycia i bardziej dostosowany do naszych potrzeb. Przewagami YouTube Music jest przede wszystkim ogromna baza dostępnej muzyki, oraz możliwość dotarcia setek milionów potencjalnych klientów.

W swojej podstawowej wersji YouTube Music będzie darmowe, zarówno na desktopie, jak i za pośrednictwem aplikacji. Darmowa wersja będzie jednak wiązała się z koniecznością wysłuchania reklam. Za wersję YouTube Music Premium, która tej niedogodności będzie pozbawiona, trzeba będzie zapłacić 9,99 dolara miesięcznie. W ramach wersji Premium użytkownicy będą mogli także słuchać w muzyki tle i pobierać pliki. Subskrybenci Google Play Music otrzymają subskrypcję YouTube Music Premium automatycznie.

podobne treści