internetnewsWiadomość główna

YouTube: ruszyło Fan Funding. Polscy twórcy będą musieli na nie jeszcze poczekać

W czerwcu tego roku YouTube zapowiedziało, że wprowadzi możliwość finansowego wsparcia poszczególnych twórców. Jak zapowiedziało, tak zrobiło – Fan Funding wyszedł z fazy testów.

Google postanowiło dać fanom narzędzie, dzięki któremu będą mogli wesprzeć finansowo swoich ulubionych twórców. Jest to kolejna forma wspomagania artystów, którzy często „wybijają się” dzięki filmom wgranym do sieci. Jednocześnie jest to sposób na to, by przejąć obsługę części środków, które wcześniej i tak trafiały do zainteresowanych, przez Google Wallet.

Podczas oglądania materiałów, których twórcy zdecydowali się na przyjmowanie datków, w lewym górnym rogu nagrania pojawi się ikona, dzięki której użytkownicy będą mogli przejść do płatności. Fan Funding działać będzie w wersji desktopowej portalu jak i na Androidzie. Po kliknięciu w nią pojawi się okno płatności, w którym można wybrać kwotę wsparcia. Od każdej transakcji wykonanej w ten sposób pobierana jest drobna opłata, która różni się w zależności od kraju. W USA jest to 5 procent wartości wpłaty oraz 21 centów, w Japonii również 5 procent i 22 jeny.

Aktualnie wesprzeć ulubionych twórców mogą użytkownicy z USA, Australii, Japonii oraz Meksyku. W przyszłości Google planuje rozszerzyć tę opcję na inne kraje oraz dodać wsparcie dla innych krajów.

Zdjęcie: Flickr/jm3, Google

podobne treści