biznesinternetnews

YouTube kupi serwis Twitch?

Wygląda na to, że popularny wśród społeczności graczy serwis Twitch umożliwiający strumieniowanie wideo, już niebawem zmieni właściciela. Kupnem serwisu zainteresowane jest podobno sam YouTube.

Jak donosi The Wall Street Journal, Google, za pośrednictwem należącego do Mountain View YouTube’a, zainteresowane jest przejęciem platformy Twitch. Według źródeł, na które powołuje się nowojorski dziennik, rozmowy na ten temat są dopiero we wstępnej fazie i nie wiadomo, czy rzeczywiście dojdzie do transakcji. Tymczasem źródła, na które powołuje się Variety twierdzą, że Twitch już praktycznie został kupiony przez YouTube za miliard dolarów w gotówce. Jak jest w rzeczywistości na razie nie wiadomo – przedstawiciele obu firm odmawiają komentarzy.

Z punktu widzenia Google Twitch byłby zapewne niezłym dodatkiem – uruchomiona w 2011 roku platforma w krótkim czasie stała się miejscem, w którym miliony graczy na całym świecie poszukują streamów na żywo. Tymczasem YouTube, który niezaprzeczalnie króluje w kategorii stron z treścią wideo, nie może poszczycić się takimi wynikami jeśli chodzi o strumieniowanie na żywo. Z pewnością już niebawem dowiemy się, czy Twitch rzeczywiście trafi pod skrzydła YouTube’a.

podobne treści