smartfony

Xiaomi Blackshark powalczy z Razer Phone?

Wygląda na to, że chińskie Xiaomi przygotowuje własnego smartphone’a przeznaczonego dla graczy. Urządzenie, ukrywające się pod nazwą kodową Blackshark zostało dostrzeżone w bazie benchmarku AnTuTu.

Opierając się na tym źródle można powiedzieć, że telefon ma mocne podzespoły, które pozwolą mu powalczyć Razer Phone, ponieważ udało mu się osiągnąć ponad 270 tysięcy punktów. Odpowiedzialne za to są oczywiście świetne podzespoły – w obudowie urządzenia znajdzie się bowiem między innymi miejsce dla procesora Qualcomm Snapdragon 845, GPU Adreno 630 oraz 8 GB pamięci RAM.

Jak na tak wyśrubowaną specyfikację sprzętową dziwi trochę mała ilość miejsca na dane, bo mowa o jedynie 32 GB, ale zapewne Xiaomi testowało dopiero jeden z wcześniejszych prototypów, a w finalnej wersji może to wyglądać trochę inaczej. Urządzenie będzie też wyposażone w ekran o proporcjach 18:9 i rozdzielczości 2160 na 1080 pikseli. Niestety, jego wielkość na razie nie jest znana.

Nowe informacje rzucają trochę światła na projekt właśnie o nazwie Black shark, w jaki jakiś czas temu zainwestowało Xiaomi. Na jego stronie w serwisie Weibo, umieszczona jest grafika sugerująca, że pod tą nazwą może kryć się jakiś rodzaj sprzętu dla graczy. Doniesienia z AnTuTu wydają się to potwierdzać.

Zdjęcie: Flick/jonrussell

podobne treści