newssprzęt

Wyświetlacze Japan Display dwukrotnie przebijają możliwości Retiny

Jeśli szczerze zachwyciły was możliwości sławetnego wyświetlacza Retina, przygotujcie się na zbieranie szczęki z podłogi. Pochodząca z kraju kwitnącej wiśni firma Japan Display stworzyła ekran o aż dwa razy wyższej rozdzielczości od wyświetlaczy iPhone’a 4S i nowego iPada.

Japończykom udało się w jakiś sposób upchnąć rozdzielczość 1280×800 pikseli (a zatem taką samą, jaką według plotek dysponować będzie 13,3-calowy MacBook Pro) w wyświetlaczu o przekątnej… 2,3 cala. Daje nam to aż 651 pikseli na każdy cal długości ekranu. Jest to aż dwukrotnie lepszy rezultat od 326ppi ekranów Retina. Oznacza to, że niewielkie zakrzywienia krawędzi pojedynczych linii będą trudno dostrzegalne nawet z pomocą powiększających obraz soczewek. Jak podsumowałby to gimnazjalista – masakra.

Czyżbyśmy pomału zbliżali się do granicy możliwości naszych oczu? Różnice stają się z każdym kolejnym przełomem coraz mniej (przynajmniej na pierwszy rzut oka) zauważalne. Czy naprawdę potrzeba nam DPI wyższego niż… rzeczywistość?

[Tech-On!]

podobne treści