news

Wyświetlacz, który można zginać jak papier

Firma E Ink opracowała technologię elastycznych ekranów, która może
oszczędzić nam wiele, wiele papieru. To wyświetlacz, który wygląda
dosłownie jak nadruk na materiale.

E Ink jest znana z wyświetlaczy elektroforetycznych wykorzystywanych w tablecie Kindle. Nowa propozycja to ekrany, które można nadrukowywać na tkaninie. Potem zginają się razem z materiałem bazowym, nie tracąc swoich właściwości niezależnie od położenia.

Materiał na filmie powyżej to Tyvex, twarda i wytrzymała tkanina podobna do papieru wykorzystywana do produkcji kopert na przesyłki pocztowe. Gdyby na paczkach pojawiły się takie wyświetlacze, koperty można by wykorzystywać wiele razy, wgrywając tylko nowe dane adresowe. Przeszkodę stanowi teraz oczywiście koszt produkcji  wyświetlaczy tego rodzaju. Nie warto jednak tracić nadziei – e-reader Kindle jest teraz prawie cztery razy tańszy niż na początku.

Wyświetlacze na materiale to pomysł z nieograniczonym potencjałem. Łatwo je sobie wyobrazić na przykład na ubraniach w szpitalach, sklepach, biurach obsługi klienta. Nie mówiąc o gazecie, której nie trzeba by było codziennie wyrzucać (ale jej funkcje spełniają już tablety, więc możemy jej nie zobaczyć).

E Ink testuje też elastyczne ekrany kolorowe, które radziłyby sobie z odtwarzaniem video. Obraz jest nadal rozmazany i blaknący, ale widać postępy. [PopSci, The Digital Reader]

podobne treści

  • snajper16ps

    No ! Już widzę te reklamy na koszulkach !