gadżety

Wydrukuj swoją podobiznę w 3D

Chcieliście kiedyś stworzyć figurkę samego siebie? Dzięki drukowi 3D możecie to już zrobić.

W najbliższym czasie w Tokio uruchomiony zostanie automat, z wyglądu przypominający maszynę do robienia zdjęć. Różnica jest taka, że zamiast zrobić zdjęcie, zainstalowany w budce skaner wykona cyfrową kopię naszej sylwetki, po czym japońska firma Omote 3D wydrukuje ją w trzech dostępnych rozmiarach.

Oczywiście rozwiązanie nie jest jeszcze idealne. Przede wszystkim trzeba przygotować się na to, że zanim skan będzie gotowy, przez 15 minut przyjdzie nam stać w miarę nieruchomo. Za miniaturkę siebie trzeba będzie też sporo zapłacić – druk 3D, zwłaszcza w takiej jakości, nie jest jeszcze tanią technologią.

Za najmniejszą figurkę wysokości 10 centymetrów zapłacić będzie trzeba równowartość 264 dolarów. Średnia figurka, która waży 50 gramów i mierzy 15 centymetrów, kosztuje 403 dolary, natomiast największa (20 cm, 200g) kosztuje równowartość 528 dolarów.

Japoński kiosk będzie czynny od 24 listopada do 13 stycznia przyszłego roku. Choć Japończycy twierdzą, że ich budka jest pierwszą tego typu usługą na świecie, w Hiszpanii od dwóch lat istnieje firma, która wykonuje modele ludzi techniką druku 3D. Jeśli nie po drodze wam do Japonii, po figurki siebie i swoich znajomych, możecie wybrać się do Madrytu.

[Omote 3D via iO9]

podobne treści