internet

Wyciek danych klientów Wonga.com

Niewesołe informacje dla wszystkich tych, którzy brali pożyczki w Wonga.com. Do sieci wyciekły wrażliwe dane około 290 tysięcy klientów, z czego prawie 25 tysięcy może należeć do Polaków.

O przejęciu poufnych informacji firma poinformowała w oficjalnej wiadomości rozesłanej wszystkim klientom. Prezes Wonga.com poinformował, że złamane zostały zabezpieczenia, które miały chronić poufne dane klientów. W przypadku klientów z Polski, mówimy o adresach, numerach PESEL oraz numerach dowodów osobistych, w związku z czym firma sugeruje wymianę tego dokumentu. Na policję zostało zgłoszone zawiadomienie o o popełnieniu przestępstwa.

Jak podaje BBC, wyciek objął też około 250 tysięcy brytyjskich klientów firmy. Dla nich konsekwencje wycieku będą jeszcze bardziej dotkliwe, ponieważ w ręce przestępców trafiły również cztery ostatnie cyfry numeru karty płatniczej, które mogą zostać wykorzystane, na przykład do kradzieży konta Apple.

Słaba to jednak pociecha, jeśli jest się potencjalną polską ofiarą wycieku. W takim wypadku nie pozostaje nic innego, jak tylko wizyta w najbliższym urzędzie gminy w celu wymiany dowodu na nowy.

podobne treści