designnews

Wszystkorobiąca szpatułka dla skrupulatnych kucharzy

Amatorzy gotowania (nie mylić z amatorami jedzenia) dzielą się na „gadżetowych” i nie. Ci drudzy potrzebują tylko składników, noża i garnka, ci pierwsi najbezpieczniej czują się otoczeni mnóstwem akcesoriów. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że gromadzenie owych akcesoriów to dla nich większa frajda niż praca nad potrawami.

Właśnie dla nich powstaje Scoop, połączenie miarki i szpatułki. Służy do rozprowadzania substancji o konsystencji kremu. Umożliwia odmierzanie porcji serka, masła, majonezu i innych składników oraz nanoszenie ich na ciasto, pieczywo, mięso, itp. Innowacyjność akcesorium polega na tym, że łyżkowata końcówka ułatwia mierzenie porcji, zaś specjalne „zawiasy” umożliwiają regulowanie, jak szeroką warstwę produktu chcemy nałożyć. Wykonana z plastiku Scoop jest łatwa w przechowywaniu, ponieważ składa się tak, że jest zupełnie płaska.

Wszystkie czynności, do których przyda się taki gadżet, przeciętny kucharz wykona za pomocą zwykłej łyżki i noża, nie obawiając się, że z czymkolwiek przesadzi. Jednak jeśli wygra sekcja perfekcjonistów, Scoop – na razie tylko projekt – znajdzie się w produkcji. [Quirky]

podobne treści