newssprzęt

WSJ: Microsoft i Google sprzeciwiły się powstaniu urządzenia z Androidem i Windowsem

Wygląda na to, że marzenie Intela o stworzeniu urządzenia z dwoma wielkimi OS-ami na pokładzie ostatecznie nie znajdzie pokrycia w rzeczywistości. Jak informuje dziennik Wall Street Journal, Google i Microsoft wspólnie zbombardowały plany Intela dotyczące wypuszczenia na rynek pierwszej hybrydy z Androidem i Windowsem.

Zgodnie z doniesieniami źródeł dziennika, powodem takiej, a nie innej decyzji gigantów była oczywiście niechęć do umieszczenia w jednym urządzeniu tworu ich bezpośredniej, rynkowej konkurencji. Choć od dłuższego czasu było wiadomo, że Microsoft nie jest fanem tego typu rozwiązania, to według informacji WSJ Asus Transformer Book Duet nie trafi do sklepów także ze względu na ostry przeciw Google, który nie chce w żaden sposób Androida z którymkolwiek OS-em MS.

Z wewnętrznej notatki przedstawicieli Asusa do jakiej dotarła gazeta wynika, iż prace nad urządzeniem tego typu faktycznie weszły już na dość zaawansowany poziom, ale zostały przerwane ze względu na „nową politykę Microsoftu” zakładającą brak wsparcia dla sprzętu działającego pod kontrolą więcej niż jednego systemu.

Zdaniem dziennika, ostateczny finał inicjatywy Intela stanowi spore rozczarowanie dla producentów podzespołów zacierających ręce na perspektywę pracy przy tworzeniu urządzenia tego typu. My, jako konsumenci, nie mamy chyba za bardzo czym się przejmować – i tak nie wiadomo czy wynikłoby z tego cokolwiek dobrego.

Źródło tekstu i grafiki: Gizmodo.com

podobne treści