ciekawostkisprzęt

WSJ: Google chce stworzyć własny wyświetlacz modułowy

Gigant z Mountain View sprawia wrażenie głęboko zafascynowanego ideą samodzielnego dostosowywania wyglądu i parametrów przyszłych urządzeń z jego stajni. Jak informuje znany, amerykański dziennik Wall Street Journal, pomysł ten nie dotyczy już tylko słynnego projektu Ara, bowiem Google rozpoczęło też prace nad autorskim ekranem modułowym, składającym się z całej serii paneli przypominających klocki.

Zgodnie z doniesieniami serwisu – opracowanie takiej technologii miałoby skutkować wprowadzeniem na rynek wyświetlaczy o różnych rozmiarach i kształcie, dostosowanych do osobistych wymagań ich nabywców. Za realizację projektu odpowiada podobno dział ekranowy zespołu Google X, działający pod kierownictwem byłej profesor MIT i współzałożycielki przedsięwzięcia One Laptop Per Child, Mary Lou Jepsen.

Według informatorów dziennika, głównym problemem grupy jest w tej chwili odnalezienie sposobu na skuteczne zatarcie granic występujących pomiędzy poszczególnymi blokami ekranu. Ostateczny produkt ich starań ma umożliwiać użytkownikom tworzenie jednolitych, zwartych wyświetlaczy pozbawionych szpecących je odstępów. Zdaniem dziennika, powołującego się na słowa anonimowego pracownika Google, projekt wciąż znajduje się na bardzo wczesnym etapie rozwoju i ze względu na stopień swego skomplikowania, pozostaje utrzymywany w ścisłej tajemnicy, obowiązującej także w samych strukturach firmy.

Oczywiście, jak ma to miejsce w zasadzie w wypadku wszystkich projektów Google X, nie ma żadnej gwarancji, że obecne działania zespołu zostaną zakończone premierą ostatecznej, komercyjnej wersji ekranu. Choć wydaje się, że wyświetlacze tego typu mogłyby znaleźć całkiem spore zastosowania przy najróżniejszych seansach i prezentacjach w branży reklamowej, to muszą też spełnić określone w wymagania w sferze ceny oraz ogólnie pojętej przystępności. Co oczywiste, nie będzie to wcale takie proste. Tak czy inaczej, jeżeli jest na tym świecie ktoś kto dysponuje wiedzą i środkami niezbędnymi do stworzenia takiego urządzenia, to jest to z pewnością Google.

Czegoś więcej w tej sprawie dowiemy się pewnie dopiero gdzieś na przestrzeni 2015 roku.

Źródło tekstu i grafiki: Gizmodo.com

podobne treści